تکنولوژی هایک ویژن, اخبار هایک ویژن

فناوری ویدیو هوشمند

فناوری ویدئوی هوشمند در مدیریت تراکم جمعیت هایک ویژن

فناوری ویدیو هوشمند هایک ویژن به مدیریت تراکم جمعیت و حفظ فاصله اجتماعی کمک می کند.

سازمانهای بهداشت و درمان در سراسر جهان ،این آگاهی مشترک را ایجاد کرده اند که حفظ فاصله ایمن بین مردم یکی از بهترین روشهایی است که باید از قرار گرفتن در معرض COVID-19و کاهش سرعت انتشار آن جلوگیری کنیم.
از آنجا که کشورها و مناطق مختلف برای بازگشایی مشاغل و تحویل سفارشات در منزل تلاش می کنند ، فاصله اجتماعی همچنان یک شرط مداوم است. علاوه بر این ، اطلاعات مربوط به تراکم جمعیت نیز مرجع مهمی در مدیریت “فاصله اجتماعی” محل کار ، مشاغل و اماکن عمومی محسوب می شود.

فناوری ویدیو هوشمند هایک ویژن

صاحبان مشاغل برای محافظت از کارمندان ، مشتریان و بازدید کنندگان سخت تلاش می کنند. برخورد موثر با “تراکم جمعیت” ضرورتی جدید برای مدیریت و بهره برداری است که کارکنان و تعامل بین فردی را پیچیده می کند.

محدود کردن تعداد افراد برای اطمینان از ایمنی

در شرایط فعلی ، مدیران و مسئولان دولتی و خصوصی برای حفظ امنیت مردم باید بیش از گذشته تلاش کنند و در بسیاری از موارد محاسبه کارآمد ترافیک مشتری ضروری خواهد بود.
راه حل کنترل جریان Hikvision با استفاده از دوربین های شمارشگر و علامت گذاری دیجیتال ، که یک صفحه نمایش پویا را نمایش می دهد به کاربران نشان می دهد که چه تعداد از افراد در حال ورود و خروج از ساختمان یا یک منطقه هستند و در صورت عبور از آستانه ظرفیت از پیش تعریف شده ، هشدارهایی را به موقع ارسال می کند.

این دوربین های شمارشگراز الگوریتم های بسیار دقیق دو چشمی( 3D) و Deep learning استفاده می کنند که حتی در مکان هایی با چند درب،رفت و آمدهای پیچیده را به راحتی تشخیص می دهد.
از همه مهمتر ، راه حل کنترل جریان می تواند به راحتی و به سرعت پیاده سازی شود. این دوربین برای استفاده ساده و بسیار دقیق با optionهای مناسب و سناریو های متفاوت طراحی شده است.

در مکان هایی که دارای یک ورودی واحد هستند می تواند یک دوربین شمارشگر را در ورودی نصب کرد و به علائم دیجیتال متصل شد.
برای سناریو های چند ورودی،دوربین های شمارشگر میتواند در هر ورودی و خروجی نصب گردد.
با تجهیز این مجموعه ها به NVRهای I-Seriesیا Hik-Centralمیتوان از تعداد دقیق ورود و خروج افراد به منظور تهیه گزارش دقیق و به موقع اطلاعات استفاده کرد .
به عنوان مثال ، یک سوپر مارکت می تواند با نصب این دوربین اطلاعات شفاف و قابل فهمی از هر ورودی (شامل افرادی که در درب ورودی منتظر هستند) بدست آورد.
با رسیدن ظرفیت به مقدار از پیش تعیین شده هشدار ایجاد میشود.
اگر کسی تلاش کند تا بیشتر از تعداد درنظر گرفته شده وارد شود میتواند هشدار صوتی ایجاد شود. در حال حاضر ، با هزینه های بسیار مهم تر از همیشه ، کاربران می توانند از راه حل کنترل جریان برای کنترل خودکار وضعیت ، توانمند سازی مشاغل و کاهش احتمالی تعداد نگهبانان امنیتی و منابع دیگر استفاده کنند.
حفظ فاصله اجتماعی امن در سطح عمومی در مناطقی که ازدحام جمعیت غیرقابل اجتناب است ، مانند صندوق های پول در سوپر مارکت ها و کیوسک های بلیط در مراکز حمل و نقل عمومی ، مدیریت فاصله بین افراد (ایستاده در صف) نیز بسیار مهم است.
مقامات در مناطق مختلف دستورالعمل ها و قوانین خاصی را در این زمینه وضع کرده اند که نیازها و خطرات شهروندان را متعادل می کند.
دوربین های دو لنز هایک ویژن به فروشگاه های خرده فروشی و مشاغل دیگر کمک میکند تا فاصله ی اجتماعی را اندازه گیری کند.
لنز دوگانه ی پیشرفته 3D و الگوریتم Deep Learning می تواند پیکربندی شود تا براساس آیین نامه ها و الزامات محلی ، آلارم را فعال کند.
کاربران می توانند حداقل آستانه فاصله مورد نیاز را تعیین کنند. زمانی که فاصله کمتر از آستانه از پیش تنظیم شده شود ، زنگ هشدار فوری با پیوند صوتی و تصویری ظاهر می شود.


در کنار راه حل تراکم جمعیت ، Hikvision یک راه حل تشخیص ماسک نیز ارائه داده است. این تکنولوژی تضمین می کند که همه با ماسک وارد شوند و افراد بدون ماسک اجازه ورود نخواهند داشت.
راه حل تشخیص ماسک بسته به نیاز کاربر می تواند در قالب های مختلفی ارائه شود:
* این قابلیت به دوربین های ویژه ی هایک ویژن و به دستگاه های DeepinMind اضافه شده است.
* همچنین این قابلیت با راهکار دوربین های حرارتی یکپارچه شده است.
* به عنوان بخشی از واحد دسترسی درب MinMoe با فناوری تشخیص چهره داخلی اضافه شده است.
در صورت عدم زدن ماسک و یا تشخیص دمای خارج از سطح پوست ، ورود میتواند رد شود.
از آنجا که مشاغل بعد از تعطیلی باز میشوند، باید راهکار هایی برای کاهش خطرات بیشتر در گسترش ویروس پیدا کنند. این امر بر تمام فعالیت ها تاثیر میگذارد.
اما برخی از فن آوری ها هستند که می توانند به آنها روی آورد – نوآوری هایی که باعث می شود یک “حالت عادی جدید” تسهیل شود و مردم را ایمن نگه دارد.
و Hikvisionدر هر مرحله از راه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *