اخبار هایک ویژن, تکنولوژی هایک ویژن

Hikvision ، سری اختصاصی جدیدی در دوربین های DeepinView را معرفی می کند

سری اختصاصی دوربین DeepinView

دوربین های این زیر رده اختصاصی ، به چندین الگوریتم اختصاصی مجهز می باشند، که می توانند به صورت مجزا  بر اساس نیازهای نصب ، انتخاب و به کار گرفته شوند و با تغییر نیازهای امنیتی ، تغییر یابند.

دوم جولای 2020 -Hikvision ، ارائه دهنده راه حل های اینترنت اشیا در حوزه سیستم های تصویری امروز سری جدیدی به خط دوربین DeepinView خود اضافه نمود: زیررده اختصاصی . این سری جدید بی مانند ، مجموعه ای از الگوریتم های یادگیری عمیق برگرفته از هوش مصنوعی را در هر دوربین  بار گذاری می کند ،که موجب عملکرد بسیار خوب و قیمت گذاری مقرون به صرفه می شود.

قابلیت های هوش مصنوعی پیشرفته

طی چندین سال گذشته ، هوش مصنوعی به طرق مختلف در بازارهای امنیتی مورد استفاده قرار گرفته است. با پیشرفت فناوری ، عملکرد تراشه ها بهبود یافته است تا قدرت محاسبات گسترده با استفاده از الگوریتم های مختلف فراهم شود و به عملکرد چندگانه هوش مصنوعی و دقت بالاتر منجر شود. دوربین های DeepinView اختصاصی جدید نمونه ای از این پیشرفت ها می باشند که چندین الگوریتم یادگیری عمیق برگرفته از هوش مصنوعی را در یک واحد گنجانیده است .علاوه بر این ، این الگوریتم ها می توانند اساسا تغییر یابند و پنج یا شش دوربین منحصر به فرد با قابلیت های مختلف در یک دوربین قرار گیرند.

فرانک ژانک ، رِییس مرکز بین المللی  محصول و راه حل های Hikvision می گوید :” تعبیه الگوریتم های قابل تغییر ، گامی قابل توجه در جهت توسعه محصول هوش مصنوعی ، برای Hikvision می باشد. در دنیای فناوری ها و عملکردهای درحال تغییر ، این رویکرد ارزش زیادی برای کاربران نهایی ایجاد می کند ، تا از فناوری های جدید برای اطمینان از امنیت و همچنین پیاده سازی هوش تجاری و دیگر برنامه های کاربردی استفاده کنند. ” او همچنین اشاره می کند :”مزایای پیشنهادهای جدید شامل موارد زیادی است ،همچون کاهش هزینه ها ، راندمان بهتر و پاسخ سریع و موثر به رویدادها و وقایع.”

الگوریتم های قابل تغییر

دوربین های اختصاصی DeepinView دو گروه از محصولات را باهم ادغام می کنند. گروه اول آنالیز وسیله نقلیه است که دوربین ها تشخیص اتوماتیک شماره پلاک (ANPR) را، با تشخیص ویژگی خودرو ترکیب می کنند .ویژگی ها شامل مدل ، رنگ و جهت حرکت وسیله نقلیه است . کاربردهای معمولی شامل نصب در اماکن ایست بازرسی ، ورودی و خروجی ساختمان ها یا پارک های صنعتی است.

مدل های گروه دوم ، شش الگوریتم یادگیری عمیق قابل تعویض را در یک دوربین دارند، که شامل تشخیص چهره ، شمارش چهره ،تشخیص کلاه ایمنی ، حفاظت محیطی ، مدیریت صف و شناسایی نوع هدف به صورت چند گانه می شود. براین اساس ، کاربران می توانند به آسانی یک الگوریتم را به صورت دستی برای استفاده اختصاصی فعال نمایند و سپس درصورت لزوم الگوریتم را تغییر دهند.

اینجا مثالی مطرح می شود: تشخیص کلاه ایمنی. این الگوریتم جهت اطمینان از ایمنی و انطباق می تواند در مکان های ساخت و ساز استفاده شود. دوربین های DeepinView مخصوص ،می توانند به طور دقیق میان کارگر با کلاه ایمنی و کارگران بدون کلاه ایمنی تمایز قائل شوند و در صورت شناسایی تخلف کلاه ایمنی ،هشدارهایی به صورت خودکار ارسال می شوند.

مثالی دیگر: در یک فروشگاه خرده فروشی ، یک قابلیت شمارش چهره ، برای شمارش دقیق مشتریانِ در حال ورود و خروج به فروشگاه، می تواند فعال شود.تکراری بودن  مشتری و کارکنان فروشگاه به صورت خودکار شامل این فرایند نمی شوند و بدین ترتیب به مدیران فروشگاه در جهت شمارش دقیق مشتریان جدید کمک می شود.

انعطاف پذیری میان الگوریتم ها ، قابلیت تغییر را  برای کاربران بین این موارد فراهم می کند:

محافظت از محیط: برای نظارت بر مکان های فضای بازی که به امنیت احتیاج دارند و ارسال  هشدارهای دقیق  هنگام نفوذ

تشخیص چهره: جهت دسترسی مجاز به مناطق محدود در سازمان های مختلف مثل آزمایشگاه های مدرسه ، اتاق های بایگانی و داروخانه های بیمارستان

مدیریت صف: برای درک بهتر زمان انتظار مشتری ، بهینه سازی سطوح کارکنان و افزایش تجربه مشتری.

وضوح HD ، روز و شب

این دوربین ها ،که مجهز به فناوری DarkFighter  و LightFighter هایک ویژن می باشند ، عکس هایی واضح و رنگی در محیط های با نور بسیار کم یا درصحنه هایی با نور پس زمینه زیاد به طوریکه تعادل رنگ و روشنایی بسیار مشکل می باشد ،ضبط می کنند. حالت Smooth Streaming ، تصاویر  زنده با کیفیت بالا را تضمین می کند.

دوربین های اختصاصی DeepinView در وضوح 8،4،2  و 12MP برای انتخاب مشتریان در دسترس است.

ویژگی های عملی تر و قابل استفاده تر

علاوه براین ، متا دیتا ها پشتیبانی می شود تا پلتفرم های third-party  ، بتوانند داده ها را از دوربین های Hikvision برای تحلیل فیلم بدون وقفه دریافت کنند و یا در بایگانی فیلم ضبط شوند و جستجوی سریع شواهد پزشکی قانونی را انجام دهند.

و در آخر اینکه ، این مدل های دوربین ، تشخیص لرزش (Vibration Detection) را جهت استفاده فضای باز ارائه می دهند و خرابکاری را تشخیص داده و به اطلاع کاربران می رساند.

بیشتر بدانیم

جهت اطلاعات بیشتر درباره دوربین های Hikvision Dedicated DeepinView  لطفا این سایت را بازدید نمایید.

https://www.hikvision.com/en/products/IP-Products/Network-Cameras/DeepinView-Series/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *