تکنولوژی هایک ویژن, اخبار هایک ویژن

با دوربین حرارتی هایک ویژن دنیا را واضح تر ببینید

با دوربین حرارتی هایک ویژن دنیا را واضح تر ببینید

دوربین حرارتی هایک ویژن

دوربین حرارتی هایک ویژن که با نام Thermal نیز خوانده می شود توانایی تشخیص درجه حرارت را به صورت کاملا هوشمند دارد.

به طور کلی اجسام با دمای بالای صفر مطلق تابش حرارتی دارند،این تابش های حرارتی، طول موج بلندتری نسبت به نور مرئی دارند که چشم انسان قادر به دیدن آن نیست ولی حسگر هایی در دوربین های حرارتی وجود دارد که این نور را شناسایی می کند،در اصل این دوربین ها سنسورهای اندازه گیری گرما دارند.

هرچه حرارت یک شئ بیشتر باشد اشعه بیشتری تولید می کند و کنتراست بیشتری ایجاد می شود که هر چه این کنتراست بیشتر باشد جزئیات بیشتری دیده می شود.

دوربین های مداربسته حرارتی تحت تاثیر نور قرار می گیرند،این دوربین ها در شب هم قابلیت فیلم برداری دارند و در طول روز هم نسبت به دوربین های دیگر تحت تاثیر شرایط جوی قرار نمی گیرند و تصویری با وضوح بالاتر ارائه می دهند.

برای مشاهده انواع دوربین های مداربسته به صفحه هایک ویژن مراجعه کنید.

این دوربین ها در دمای منفی ۴۰ تا مثبت ۶۰ کارایی دارند.

برخی از این دوربین ها میتوانند نشانه های آتش سوزی را مدت ها قبل از شروع تشخیص دهند،در کارخانه ها،انبارها،مجتمع های اداری و….استفاده از این دوربین می تواند سود زیادی برای صاحبان این مشاغل داشته باشد که قبل از وقوع حادثه و از بین رفتن سرمایه زیاد،جلوگیری کنند.

حتی در شرایط فعلی ،با وجود بیماری کووید ۱۹ این دوربین ها کارایی زیادی دارند.

هم میتوان درجه تب افراد را چک کرد و اگر تب بالای ۳۸درجه باشد آلارم بزند و هچنین می تواند افرادی را که از ماسک استفاده نکرده اند تشخیص و هشدار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *