معرفی و بررسی

دوربین مداربسته ثابت

دوربین مداربسته ثابت | انواع دوربین مداربسته ثابت | ویژگی

دوربین های مداربسته نقش مهمی در زندگی ما ایفا کرده اند. حال با استفاده از این دوربین ها توانسته ایم تمامی مناطق حساس و نیازمند نظارت را پشتیبانی کنیم و از خطرات احتمالی به دور نگه داریم. امروزه با پیشرفت علم تکنولوژی دوربین های مداربسته نیز، پیشرفته تر و با قابلیت های گوناگونی عرضه و تولید شده اند.

دوربین مداربسته هایک ویژن انواع متخلفی دارد و هرکدام از آنها قابلیت هایی را در اختیار کاربران قرار می دهند که در این مقاله می خواهیم به یک از این دوربین ها بپردازیم و توضیحاتی در رابطه با کاربرد و مزایای آن ارائه بدهیم.

دوربین مداربسته ثابت چیست ؟

این اصطلاح ثابت بودن دوربین مداربسته، در مقابل دوربین های مداربسته گردان و چرخان استفاده می شود.

همانطور که از نام این دوربین پیداست، این مدل از دوربین مداربسته توانایی چرخش و یا تغییر زاویه جهت فیلم برداری به صورت اتوماتیک را ندارد و صرفا باید به صورت دستی تنظیم شود.

به تمامی دوربین هایی که زاویه دید آنها محدود می باشد و توانایی چرخش به صورت اتوماتیک را ندارند، دوربین های مداربسته ثابت می گویند.

این نوع از دوربین های مداربسته در بین مردم و کاربران، بسیار پر طرفدار می باشد و اغلب در تمامی مراکز حفاظتی از این نوع دوربین ها استفاده می کنند.

کاربرد دوربین مداربسته ثابت

کاربرد دوربین مداربسته ثابت

این نوع دوربین های مداربسته در فضاهای گوناگونی کاربرد دارد که باید دوربین در آن نقطه به صورت ثابت تصویر برداری کند.

کاربرد این از دوربین های مداربسته به مراتب بسیار بیشتر از دیگر انواع دوربین های مداربسته می باشد.

بیشتر دوربین های دیگر، زیر مجموعه ای از دوربین های مداربسته ثابت می باشند و کارایی آنها در نظارت و حفاظت از محیط بسیار بیشتر از باقی دوربین ها می باشد.

برای اطلاع از قیمت دوربین های مداربسته و لوازم جانبی آنها می توانید به صفحه لیست قیمت هایک ویژن مراجعه کنید.

ویژگی دوربین مداربسته ثابت

از جمله ویژگی هایی که این نوع دوربین های مداربسته دارند این است که، به راحتی نمی توان جهت فیلم برداری آنها را تغییر داد و صرفا نیاز به ابزار و وسایل خاص دارد. به همین علت کسانی که قصد تجاوز به حریم شخصی و یا محیط های حفاظت شده را دارند به راحتی نمی توانند مسیر فیلم برداری دوربین و همینطور جهت آن را تغییر دهند.

مزایا و معایب دوربین مداربسته ثابت

یکی از بزرگترین معایب این نوع دوربین های مداربسته ثابت، زاویه دید محدود انها نسبت به محیط است که معمولا برای پوشش دادن زاوایای موجود دیگر در محیط، باید از دوربین های مداربسته بیشتری استفاده کنیم تا هر دوربین بتواند منطقه ای را پشتیبانی کند.

از مزایای دوربین مداربسته ثابت می توان به اصلی ترین موضوع در خرید دوربین مداربسته اشاره کرد که قیمت پایین این نوع دوربین ها نسبت به دوربین های دیگر است.

یکی دیگر از مزایای بسیار خوب این نوع از دوربین های مداربسته ثابت، این موضوع می باشد که این دوربین ها به دلیل کم تحرکی و ثابت بودن، نسبت به سایر دوربین های مداربسته کمتر آسیب می بینند، و بسیار کم پیش می آید که نیاز به تعمیر داشته باشند.

انواع دوربین مداربسته ثابت

انواع دوربین مداربسته ثابت

دوربین های مداربسته ثابت انواع متخلفی دارند که حتی شکل ظاهری آنها متفاوت می باشد. بسیاری از این نوع دوربین هیا مداربسته به شکل استوانه ای می باشند اما خب به دلیل پر طرفدار بودن این نوع دوربین های مداربسته، امروزه در تمامی مدل ها می توان اینگونه دوربین ها را خریداری کرد.

برای مشاهده تمامی این مدل از دوربین ها به صفحه دوربین مداربسته ثابت مراجعه کنید.

تکنولوژی دوربین مداربسته ثابت

دوربین های مداربسته ثابت همانند بسیاری از دوربین های دیگر از دو تکنولوژی تحت شبکه و آنالوگ پشتیبانی می کنند. همچنین برای کسانی که می خواهند به تازگی دوربین مداربسته تهیه کنند شاید بسیار مهم باشد که دوربینشان از چه تکنولوژی پشتیبانی می کند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این تکنولوژی دوربین مداربسته ثابت، در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

تحت شبکه

این نوع دوربین ها که بر خلاف دوربین های آنالوگ که انتقال اطلاعات را از طریق کابل انجام می دهند، اطلاعات را از طریق پورت شبکه انتقال می دهند.دوربین هایی که از تکنولوژی تحت شبکه پشتیبانی می کنند، پردازش تصاویر را در خود دوربین انجام می دهند.

آنالوگ

این نوع دوربین های آنالوگ سیگنال های ویدئویی را به جای سیگنال های دیجیتالی به صورت امواج آنالوگ ارسال می کنند و این روش به نوعی قدیمی تر از تکنولوژی تحت شبکه می باشد. البته لازم به ذکر است که امروزه حتی برخی از دوربین های تحت شبکه نیز دارای پورت های خروجی آنالوگ می باشند.

لازم به ذکر است که بسیاری از مردم نمی دانند که دوربین مداربسته خود را از چه برندی و از کجا تهیه کنند. ما به شما بهترین پیشنهاد را می دهیم تا با خرید از شرکت هایک ویژن، بهترین برند را خریداری کنید و از گارانتی هایک ویژن بهره ببرید.

سوالات متداول

مزایا و معایب دوربین مداربسته ثابت چیست ؟

هر تکنولوژی و هر نوع دوربینی مزایا و معایبی دارد که از جمله معایب دوربین های مداربسته ثابت، محدودیت در تغییر جهت تصویر برداری آن می باشد.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

دوربین مداربسته ثابت چیست ؟

همانطور که از نام این دوربین پیداست، این مدل از دوربین مداربسته توانایی چرخش و یا تغییر زاویه جهت فیلم برداری به صورت اتوماتیک را ندارد و صرفا باید به صورت دستی تنظیم شود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با دوربین مداربسته ثابت به این صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *