آموزش هایک ویژن, اخبار هایک ویژن

مهمترین نکات برای انتخاب یک هارد مناسب برای دوربین مداربسته

مهمترین نکات برای انتخاب یک هارد دیسک مناسب برای دوربین مداربسته

هدف از استفاده دوربین های مداربسته دو جنبه ی نظارتی و امنیتی دارد که بسته به هدف استفاده ، باید هارد را انتخاب کنیم . هارد تاثیر بسزایی در دوربین مداربسته دارد و حتی میتوان گفت نسبت به دیگر تجهیزات بسیار مهم تر است زیرا تمام اطلاعات را در خود نگه می دارد.

هارد ها به دو صورت External و Internal  یا همان داخلی و خارجی وجود دارند.

هاردهای داخلی دارای انواع پورت های اتصالی هستند که در داخل دستگاه قرار می گیرند.

هاردهای خارجی معمولا به وسیله ی USB به دستگاه مورد نظر مثل DVR متصل می شوند که امروزه برق را از دستگاه می گیرد ولی در گذشته باید منبع تغذیه ای جداگانه روی آن ها تعبیه می شد.

هارد دیسک هایی که برای دوربین های مداربسته استفاده می شود مخصوص این کار هستند و با هارد دیسک های معمولی فرق دارند، این هارد دیسک ها دارای یک جزء مرکزی برای ذخیره سازی دیجیتالی ویدیوها هستند که امکان کارکرد 24 ساعته در هفت روز هفته را برای آنها فراهم کند.

هارد دیسک های مورد استفاده 500 گیگا بایت و 1،2،4،6،10 ترابایت هستند.

دو برند برای هارد های دوربین مداربسته شهرت زیادی دارند

1.Western Digital

2.Seagate

که از شرکت های بزرگ هارد در جهان هستند که کیفیت و ماندگاری بالایی دارند و با لیبل های رنگی مشخصات و کاربردهای مختلف را نشان می دهند مثل western  بنفش که برای استفاده در سیستم نظارتی است.

این را باید بدانیم که به مرور زمان کیفیت هارد کم می شود پس بهتر است از همان ابتدا هاردی با کیفیت بالا تهیه کنیم و به خاطر قیمت از هاردهای تعمیر شده و مرجوعی استفاده نکنیم.

برای انتخاب هارد دیسک باید به موارد مختلفی دقت کنیم:

  1. فرمت فشرده سازی:

DVRها از فرمت های ذخیره سازی متعددی اعم از  H.265 ,H.264,+H.265 استفاده می کنند و برای انتخاب هارد مناسب فرمت فشرده سازی مهم است.

2. رزولوشن ضبط:

هر چه کیفیت تصویر بالاتر باشد حجم اطلاعات بیشتر می شود.

3. حرکت در تصاویر:

قسمت هایی که در تصویر ثابت هستند در فشرده سازی حذف میشوند و قسمت هایی که تغییرات سریع و دائمی وجود داشته باشد باعث افزایش حجم فیلم های ضبط شده خواهد شد.

4. مدت زمان ضبط تصاویر:

وقتی زمان ضبط تصاویر زیاد باشد،ظرفیت بیشتری از هارد اشغال می شود.

بهتر است از قابلیت Motion Detection یا تشخیص حرکت استفاده کرد.

هارد دیسک ها مشخصه های مختلفی دارند که برخی از این مشخصه ها باعث برتری بعضی مدل ها و برندها از سایر هاردها می شود.

  1. ظرفیت:

مهم ترین مشخصه یک هارد دیسک ظرفیت آن است.هر چه ظرفیت بیشتر باشد اطلاعات بیشتری در خود ذخیره می کند (ظرفیت با ترابایت نشان داده می شود)

2. سرعت چرخش دیسک :

سرعت چرخش دیسک نشاندهنده ی سرعت آن در خواندن و نوشتن اطلاعات است. هرچه سرعت بیشتر عملکرد آن هم سریعتر است(سرعت چرخش دیسک با rmp نشان داده می شود)

3. طول عمر و ماندگاری:

طول عمر هارد رابطه مستقیم با متریال به کار رفته در ساخت آن دارد و مدت زمانی که می شود از آن استفاده کرد را تعیین می کند.

برای مشاهده محصولات ما به صفحه هایک ویژن مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *