معرفی و بررسی

Exir در دوربین مداربسته

Exir در دوربین مداربسته | مزایا و معایب، کاربرد و ویژگی ها

بسیاری از مردم همواره علاقه مند به نصب و استفاده از سیستم های نظارتی هستند.

برای برقراری امنیت و آسوده خاطر بودن از لحاظ حفاظت از محیط های داخلی و خارجی همیشه از دوربین های مداربسته استفاده می کنیم.

حال این موضوع که آیا تصاویر در شب هم به واضحی و با کیفیتی روز، در اختیارمان قرار می گیرد یا خیر، بسیار حائز اهمیت می باشد.

هایک ویژن توانسته است با تولیدات خود و همچنین پیشرفت اش در قابلیت های دوربین های مداربسته، به این موضوع دست پیدا کند تا در شب هم دوربین های مداربسته، به خوبی تصویر برداری کنند.

Exir چیست ؟

سازندگان دوربین های مداربسته با پیشرفت علم تکنولوژی و همچنین مشکلاتی که برای تصویر برداری در شب و در تاریکی داشتند، سیستمی را در داخل دوربین ها تعبیه کرده اند تا به راحتی و مانند روز تصاویر را به خوبی ضبط و ثبت کنند.

لازم به ذکر است که شما اگر قصد استفاده از دوربینی در محیط های تاریک و محیط های خارجی دارید باید دوربین هایی را تهیه کنید که از قابلیت دید در شب بهره می برند.

در چندین سال گذشته و با پیشرفت تکنولوژی در دوربین های مداربسته، ویژگی و قابلیتی به دوربین های دید در شب اضافه شده است که با نام Exir شناخته می شود.

Exir مخفف کلمات Enhanced Infrared Lighting می باشد که در عموم مردم با نام تجاری Exir نام گذاری شده است.

Exir به معنای روشنایی مادون قرمز ارتقا یافته می باشد که رد مقایسه با دوربین های معمولی IR بسیار عملکرد بهتری دارد.

برای مشاهده محصولاتی که این قابلیت را دارند می توانید به صفحه محصولات Exir مراجعه کنید.

تکنولوژی Exir چه کاربردی دارد ؟

دوربین ها صرفاً با قابلیت مادون قرمز و LED های تعبیه شده در آنان می توانند تصاویر در نور کم را به خوبی ضبط کنند.

حال با گذشت زمان، این تکنولوژی مادون قرمز هم ارتقا یافته است و بهتر از قبل می تواند تصاویر را در تاریکی و نور کم دریافت کند.

برای اولین بار تکنولوژی Exir توسط سازندگان دوربین های مداربسته هایک ویژن تولید و ثبت شده است و تا به امروز کمک شایانی به سیستم های نظارتی کرده است. لازم به ذکر است که این تکنولوژی همان سیستم مادون قرمز می باشد که پیشرفته تر و بهینه تر عمل می کند.

قابلیت Exir نسبت به تکنولوژی IR بهتر عمل می کند و می تواند تصاویر را با کیفیت بالاتری ضبط کند و همچنین در شرایط نا مساعد نوری و محیطی به راحتی به روند تصویر برداری خود ادامه دهد.

قابلیت های Exir در دوربین مداربسته

قابلیت هایی که این تکنولوژی در اختیار ما قرار می دهد بی شمار است اما ما در این بخش به کمی از این قابلیت ها اشاره می کنیم و در ادامه مطالب می توانید به صورت دقیق تر این موارد را مطالعه کنید.

قابلیت های این تکنولوژی عبارتند از : تصویر برداری با کیفیت بالا، تصویر برداری در محیط های بسیار کم نور، قابلیت ضبط تصاویر در آلودگی های نوری، برد بالای تصویری، تولید نکردن گرما و جذب نکردن حشرات و طول عمر بیشتر

مزایا و معایب قابلیت Exir دوربین مداربسته

مزایا و معایب قابلیت Exir دوربین مداربسته

هر قابلیت و هر تکنولوژی، مزایا و معایب خاص خود را دارد. برای کسانی که می خواهند محصولی را خریداری کنند و یا از آن استفاده کنند لازم است که این معایب و مزایا را بشناسند.

همچنین ویژگی خدمات و گارانتی برای همه کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است، شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات پس از فروش به صفحه گارانتی هایک ویژن مراجعه کنید.

مزایا Exir در دوربین مداربسته

تکنولوژی Exir در دوربین مداربسته کمک بسیاری به سیستم امنیتی و نظارتی کرده است و همچنین توانسته است از جایگاه خوبی در بین خریداران و کاربران برخوردار باشد.

در ادامه تمامی مزایای این قابلیت به طور کامل توضیح داده شده است.

نوعی منبع نوری و قدرت زیاد LED

در تولید این تکنولوژی حساسیت و ضرافت بیش از حدی رعایت شده است.

در ساخت این قابلیت از پیشرفته ترین تکنولوژی های انتشار نوری و قطعات الکترونیکی با ابعاد و ضخامت میکرومتری استفاده شده است که سبب افزایش 40 درصدی کارایی آن نسبت به دوربین های معمولی بوده است.

علاوه بر تمامی توضیحات داده شده در رابطه با این تکنولوژی باید بگوییم که همچنان از ویژگی های منبع نوری آن باقی مانده است.

تکنولوژی اکسیر به نسبت تکنولوژی های قدیمی تر نور بیشتری را تولید می کند و سبب طول برد بیشتر آن می شود. البته این موضوع را باید بدانید که علاوه بر تولید نور بیشتر نسبت به نمونه های قبلی، انرژی بیشتری را ذخیره می کند.

تعبیه شدن LED های قدرتمند و پر نور

تعبیه شدن LED های قدرتمند و پر نور

سازندگان و متخصصین هایک ویژن برای اینکه بتوانند توانایی و قدرت بهره وری نور مادون قرمز دوربین های مداربسته را تقویت کنند، با استفاده از تکنولوژی اکسیر، نور های مادون قرمز را به حالت مستطیل شکل در آورده اند تا آلودگی نوری کمتری نسبت به سایر نمونه های قبلی ایجاد کنند و برد نوری آن را افزایش دهند.

یکپارچگی و یکنواختی نور در تصاویر

در این تکنولوژی نور به صورت یکنواخت پخش می شود و دیگر نسبت به نمونه های قبلی و قدیمی که کم و کاستی های نوری ایجاد می کردند و یا نور را به گوشه تصاویر نمی رساندند، بهتر عمل می کنند.

انتقال حرارت به صورت یکنواخت

در این مدل مقاوت حرارتی بالایی را مشاهده می کنید و همچنین در عین حال طوری طراحی شده است که در توزیع حرارت مشکلی برای دوربین و LED های تعبیه شده پیش نمی آورد.

ذخیره و صرفه جویی در انرژی

ذخیره و صرفه جویی در انرژی

این تکنولوژی طوری طراحی شده است که نرخ انتقال سرعت فوتوالکتریک آن نسبت به سایر دوربین های قدیمی 40 درصد افزایش داشته باشد. منظور از انتقال فوتوالکتریک، انتشار الکترون ها و یا حامل های آزاد دیگر آن هم در زمانی که آزاد هستند می باشد که نور را بر روی یک شی یا ماده بتابد.

الکترون هایی که از این روش منتشر می شوند، فوتوالکترون نامیده می شوند. این پروسه انتقالی موجب افزایش صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

معایب Exir در دوربین مداربسته

معایب این نوع از تکنولوژی بسیار انگشت شمار می باشد و همچنین خللی در روند کاری آن ایجاد نمی کند.

از معایب آن تنها می توان به بالا تر بودن قیمت آن نسبت به دوربین های قدیمی اشاره کرد. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت ها به صفحه لیست قیمت هایک ویژن نیز مراجعه کنید.

تفاوت Exir و IR در دوربین مداربسته

در دوربین های IR ال ای دی های تعبیه شده سبب این می شوند که بازتاب نوری دوربین را کور کند و به عبارتی نتواند تصاویر را به درستی ضبط کند اما در دوربین هایی که از تکنولوژی Exir بهره می برند بخاطر ساختار LED آن، تصاویر را بسیار واضح و شفاف دریافت می کند.

در دوربین های IR، ساختار نور دهی آن به صورت دایره ای شکل می باشد و همینطور در مواقع تصویر برداری دچار ضعف می شود و نمی تواند گوشه های تصویر را به درستی نشان دهد. اما در دوربین هایی که از تکنولوژی Exir این مشکل بوجود نمی آید، چرا که نور را به صورت مستطیلی پخش می کند و مشکلی در روند فیلم برداری بوجود نمی آورد.

می خواهید از قابلیت Exir در دوربین مداربسته به بهترین شکل ممکن بهره مند شوید؟

دستگاه ضبط تصاویر، در عملکرد دوربین های مداربسته نقش بسزایی دارد، شما اگر از دستگاه مناسبی برای اتصال دوربین هایتان استفاده کنید، به راحتی می توانید از قابلیت هایی همچون Exir بهره مند شوید.

دستگاه nvr هایک ویژن یکی از برترین دستگاه های ضبط تصاویر می باشد که امروزه در بسیاری از مکان ها می توانیم حضور پر رنگ آنها را مشاهده کنیم.

سوالات متداول

IR بهتر است یا Exir ؟

در واقع هر دو گزینه مناسبی برای استفاده می باشند و بعضی تفاوت ها در میان آنها وجود دارد که آنها را از یک دیگر متمایز می کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

اکسیر (Exir) چیست ؟

Exir مخفف کلمات Enhanced Infrared Lighting می باشد که در عموم مردم با نام تجاری Exir نام گذاری شده است. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اکسیر به این صفحه مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.