معرفی و بررسی

ROI دوربین مداربسته

ROI دوربین مداربسته | ویژگی های ROI | کاربرد تکنولوژی ROI

دوربین مداربسته با زندگی روزمره افراد اجین شده است و کمک زیادی در رابطه با امنیت و حفاظت های محیطی به ما می کند.

دوربین های مداربسته روز به روز پیشرفته تر می شوند و قابلیت های خاص و کار آمدی را در خودشان جای می دهند. اطلاع داشتن از وجود این تکنولوژی ها و شناخت کارایی آنها سبب استفاده درست از این تکنولوژی ها می شود.

امروزه مشکلاتی از جمله افت کیفیت در دوربین های مداربسته رخ می دهد. شما می توانید برای جلوگیری و همینطور حل این موضوعات از شرکت هایک ویژن دوربین مداربسته تهیه کنید و از گارانتی هایک ویژن بهره ببرید.

بسیاری از کاربران دوربین های مداربسته، نیازمند اطلاعات دقیق و درست در رابطه با تکنولوژی های دوربین های خود هستند، که در این مقاله به طور کامل در رابطه با یکی از ویژگی های کار آمد و همینطور پر طرفدار دوربین های مداربسته توضیحاتی داده ایم و اطلاعات کامل و جامعی را به شما عزیزان انتقال می دهیم.

ROI دوربین مداربسته چیست ؟

این تکنولوژی توانایی فشرده سازی داده های تصویری دوربین های مداربسته را دارد، به طوری که از کیفیت تصاویر کاسته نشود.

هایک ویژن توانسته است با استفاده از این قابلیت دوربین های مداربسته، تضمین کند که اطلاعات مهم از بین نرفته است و می تواند عمل فشرده سازی را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. این تکنولوژی برای دریافت بالاترین کیفیت تصاویر در مناطق حساس ارائه شده است و می تواند کیفیت نقاط تکراری در تصاویر را کاهش دهد و عمل فشرده سازی را به طور غیر قابل تصوری موثر سازد.

ROI دوربین مداربسته به چه معناست ؟

ROI مخفف کلمات Region Of Interest می باشد که به معنای “منطقه مورد نظر” است. این قابلیت نوعی مکانیزم نرم افزاری در دوربین های مداربسته می باشد که قابلیت حفظ کیفیت تصاویر در مناطق انتخاب شده را دارد.

کاربرد ROI در دوربین مداربسته

همانطور که در ابتدای مطالب بیان کرده ایم، این تکنولوژی کاربرد بسیار موثری در دوربین های مداربسته دارد. لازم به ذکر است که این قابلیت صرفا در دوربین های تحت شبکه وجود دارد و دوربین های مداربسته آنالوگ نمی توانند از این تکنولوژی پشتیبانی کنند.

کاربرد قابلیت ROI در دوربین های مداربسته فشرده سازی و کاهش کیفیت تصاویر تکراری می باشد. در عین حال توانایی بالا بردن کیفیت مناطق مشخص شده را دارد.

موارد مورد استفاده از تکنولوژی ROI در دوربین مداربسته

  • ورودی پارکینگ ها : در بسیاری از پارکینگها از این قابلیت استفاده می کنند، برای اینکه نیازی به تصاویر کامل نداشته باشند، منطقه مشخصی مانند پلاک ماشین ها را انتخاب می کنند و تصاویر منطقه مشخص شده را به وضوح دریافت می کنند و عمل فشرده سازی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.
  • غرفه های پرداختی : بسیاری از این دوربین ها که قابلیت ROI را دارند در مکان های پرداختی و همینطور مناطقی که در آن مشتری و افرادی برای خرید وجود دارند، تنظیم می شوند.
  • ورودی ساختمان ها : برای چک کردن عبور و مرور افراد در یک ساختمان، قابلیت ROI بسیار مناسب می باشد.
  • ورودی وسیله های حمل و نقل شهری : این امر در سیستم های نظارتی کشوری بسیار موثر می باشد که می توان با استفاده از این قابلیت تمامی ورود و خروج های وسایل نقلیه را کنترل کرد. همچنین در دوربین های کنترل سرعت نیز از این قابلیت استفاده می کنند.
  • فرودگاه ها و بخش های ورودی امنیتی : برای شناسایی و همینطور پیگیری در مسائل امنیتی در ورود و خروج افراد می توان از این قابلیت استفاده نمود تا مشکلاتی از قبیل ورود غیر قانونی رخ ندهد.

برای مشاهده تمامی محصولاتی که از تکنولوژی ROI بهره می برند به صفحه دوربین مداربسته ROI مراجعه کنید.

دوربین مداربسته با قابلیت ROI

دوربینی که از این قابلیت پشتیبانی می کند، دوربین مداربسته تحت شبکه هایک ویژن نیز می باشد. البته لازم به ذکر است که این قابلیت برای تمامی دوربین های تحت شبکه، تعبیه نشده است و صرفا باید دوربین هایی را تهیه کنید که از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.

قابلیت های تکنولوژی ROI

این تکنولوژی بی نظیر از دو قابلیت پیروی می کند که در ادامه می توانید با مطالعه این دو قابلیت اطلاعات مفیدی را در رابطه با تکنولوژی ROI و روش راه اندازی آن بدست آورید.

منطقه ثابت ( Fixed Region )

برای فعال کردن تکنولوژی ROI برای محیط های ثابت می توانید به بخش تنظیمات ROI بروید و این قابلیت را فعال کنید.

در این قابلیت امکان فعال کردن ROI برای 4 بخش متخلف در تصویر امکان پذیر می باشد. سطح رمزگذاری ROI را می توان از 1 الی 6 تنظیم نمود.

ردیابی پویا ( Dynamic Tracking )

برای فعال کردن ردیابی پویای قابلیت roi باید ابتدا به قسمت تنظیمات بخش تشخیص چهره بروید و این قابلیت را به همراه ویژگی Dynamnic Analysis فعال کنید و سپس عملکرد تکنولوژی ROI را فعال کنید.

امروزه ویژگی ردیابی پویا در دوربین های تحت شبکه از قابلیت تشخیص چهره و کد گذاری ROI پشتیبانی می کند.

برای اطلاع از قیمت دوربین های مداربسته و همینطور لوازم جانبی آن، به صفحه لیست قیمت هایک ویژن مراجعه کنید.

نتیجه گیری

قابلیت ROI می تواند کمک بزرگی به عرصه سیستم های نظارتی کند و همچنین موضوع فشرده سازی را بدون هیچ مشکلی انجام دهد.

نتیجه توضیحات داده شده بدین شرح می باشد که امروزه کسانی که دوربین های تحت شبکه دارند می توانند از این قابلیت استفاده کنند و همچنین تهیه این نوع دوربین های مداربسته که قابلیت ROI را پشتیبانی می کنند، می تواند کمک بزرگی برای فشرده سازی تصاویر در دوربین های مداربسته بکند و بعلاوه از ویژگی های منحصر به فرد این فناوری بهره برد.

سوالات متداول

ROI دوربین مداربسته چیست ؟

این تکنولوژی توانایی فشرده سازی داده های تصویری دوربین های مداربسته را دارد، به طوری که از کیفیت تصاویر کاسته نشود. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

ROI را کدام دوربین ها ساپورت می کند ؟

دوربین های مداربسته تحت شبکه از این قابلیت پشتیبانی می کند و همینطور با استفاده از آن می توان به راحتی تصاویر را فشرده کرد بدون افت کیفیت، برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.