دسته‌بندی نشده

اصطلاحات فنی محصولات هایک ویژن

18 اصطلاح فنی محصولات هایک ویژن

هر محصول هایک ویژن دارای مشخصات فنی و همچنین اصطلاحات خاص مربوط به دستگاه می باشد که شما می توانید جهت آشنایی با مفاهیم هر اصطلاح و عملکرد آن، به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید. اصطلاحات فنی محصولات هایک ویژن به صورت حروف انگلیسی و بطور کلمات مختصر نمایش داده می شوند.

در این مقاله به معرفی اصطلاحات فنی رایج در محصولات هایک ویژن و تشریح هر یک از آنها پرداختیم. شما برای خرید هر یک از محصولات هایک ویژن می توانید به نمایندگی هایک ویژن مراجعه نمایید.

تکنولوژی ABF (Auto Break Focus) هایک ویژن

این تکنولوژی قابلیتی برای فوکوس بهتر در تصاویر را محیا می سازد. در واقع با تنظیم سنسور تصویر در نقطه دلخواه، فوکوس در نقطه مورد نظر به بهترین نحو انجام می گردد و وضوح تصویر به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد. این قابلیت در دوربین های مدل باکس لنز بصورت مجزا بر روی آنها نصب شده است، پیاده سازی شده است. ضبط و فوکوس تصاوبر در دوربین های معمولی در طول شب که نور کافی وجود ندارد، کیفیت قابل قبولی ندارند اما با استفاده از تکنولوژیABF  هایک ویژن به هنگام تغییر سطح روشنایی تصویر، دیگر مشکلی با وضوح تصویر نخواهید داشت و عمل فوکوس بدون هیچ مشکلی قابل اجرا خواهد بود.

با نصب نرم افزارهای مربوط به کنترل سیستم بر روی  گوشی هوشمند و یا کامپوتر خود، شما قادر به دسترسی و کنترل سیستم امنیت خواهید بود و شما می توانید دوربین را در هر دو حالت شب و روز تنظیم نمایید.

تکنولوژی Defocus Detection  هایک ویژن

تکنولوژی Defocus Detection  هایک ویژن

از دیگر اصطلاحات فنی محصولات هایک ویژن Defocus Detection می باشد که به هنگام خارج شدن دوربین از حالت فوکوس این تکنولوژی به کاربر هشدار می دهد. در نتیجه زمانی که تصویر به صورت تار دریافت شود با استفاده از این قابلیت شما مطلع خواهید شد و اقدامات لازم را می توانید انجام دهید.

تکنولوژی Object Removal Detection هایک ویژن

با بهره گیری از قابلیت Object Removal Detection هایک ویژن که استفاده زیادی در مکان هایی نظیر موزه ها و فروشگاه های طلا و جواهر دارد، کاربر به راحتی قادر به تشخیص جا به جایی یا عدم وجود شیء خاصی می شود. در حقیقت این تکنولوژی از عملکرد VCA که مربوط به تجزیه و تحلیل رفتاری می باشد استفاده می کند.

چنانچه برای هر شیء دلخواه اطلاعات مکانی مشخصی را تعریف و به سیستم معرفی کنید، در صورت تغییر نقطه تعریف شده، تکنولوژی Object Removal Detection فعال می گردد و آلارم هشدار به صدا در می آید و کاربر بلافاصله از حذف شیء مطلع می گردد.

تکنولوژی Ezviz هایک ویژن

Ezviz نرم افزاری جهت انتقال، مدیریت و مشاهده تصاویر دوربین های مدار بسته از راه دور طراحی شده است. کاربران با استفاده از این برنامه قادر هستند تا تصاویر دریافتی از دوربین های مدار بسته را از هر مکان دلخواه، حتی زمانی که فاصله زیادی از محل نصب دوربین ها دارند، بر روی گوشی یا کامپیوتر خود نظارت نمایند.

نرم افزار Ezviz بر روی سیستم عامل های مختلف همچون اندروید و  iOSبصورت رایگان قابل نصب هستند و این امکان را به کاربران می دهد تا در هر زمان و مکان، با گوشی هوشمند خود به تصاویر دریافتی از دوربین مدار بسته دسترسی داشته باشند. برنامه نرم افزاری Ezviz دارای ویژگی های منحصر بفردی می باشد:

دسترسی ساده و آسان P2P

با این نرم افزار دیگر نیازی به داشتن دانش لازم برای تنظیمات نسبتاً پیچیده ( Port Mapping ) P2P نخواهید داشت و شما می توانید به راحتی از این نرم افزار استفاده کنید.

امکان اتصال خصوصی ( Private ) به شبکه

با وجود این قابلیت مشکلات و محدودیت های مرتیط با IP آدرس های خصوصی و دشواری های DDNS مرتفع می شوند.

خدمات و امکانات ارزش افزوده

با استفاده از نرم افزار Ezviz امکانات قابل توجهی برای کاربران محیا می گردد. پشتیبانی از تکنولوژی هشدار هایک ویژن، امکان انتقال صدای دو طرفه از جمله این خدمات منحصر بفرد محسوب می گردند.

تکنولوژی ALD (Audio Loss Detection ) هایک ویژن

تکنولوژی ALD (Audio Loss Detection ) هایک ویژن

از مکانیزم های دیگر دوربین های هایک ویژن، ALD می باشد. با وجود این قابلیت، هنگامی که ضبط صدای تصویر با مشکل مواجه شود، قطعه ی مربوط به عملکرد ALD  روشن می شود و دوربین با صدا در آوردن آلارم اخطار به کاربر هشدار می دهد.

تکنولوژی Digital Watermark هایک ویژن

یکی از جالب ترین قابلیت های دوربین های هایک ویژن، تکنولوژی Digital Watermark در نظر گرقته می شود که در امور مربوط به احراز هویت مالک تصاویر ضبط شده، کاربرد دارد. با استفاده از سیستم Digital Watermark اطلاعات  دوربین و مالک دوربین بصورت زیرنویس در تصاویر درج می شود.

تکنولوژی HDD Group هایک ویژن

اصطلاح HDD اشاره به هارد دیسک و یا همان Hard Disk Drive دارد. این تکنولوژی در دستگاه nvr هایک ویژن و دستگاه DVR هایک ویژن کارایی دارد. واژه ی Group نیز این معنی را می رساند که مدیریت اطلاعات و تصاویر دریافتی از چندین هارد دیسک میسر می باشد. در نتیجه با بهره گیری از این قابلیت، کاربر قادر به دسترسی و مدیریت همزمان اطلاعات هارد دیسک های متعدد می باشد.

تکنولوژی Rotate Mode هایک ویژن

تکنولوژی Rotate Mode هایک ویژن

در شرایطی که تصویر بصورت عمودی ثبت می شود، تبدیل آن به حالت افقی موجب تخریب پیکسل ها در حالت افقی می شود. اما تکنولوژی Rotate Mode این امکان را به کاربر می دهد تا بیشترین پیکسل صحیح ثبت گردد که باعث جلوگیری از اتلاف پهنای باند شبکه و فضای ذخیره سازی شبکه می شود.

تکنولوژی پشتیبان گیری N+1 Hot Spot هایک ویژن

هر سیستم ممکن است با خطا و اشکال مواجه شود و شبکه های موجود در دستگاه های NVR نیز از این نقص مستثنی نیستند. بنابراین با بکارگیری تکنولوژی پشتیبان گیری N+1 Hot Spot، از هر گونه خسارت و نقص احتمالی در شبکه می توان محافظت نمود.

در حقیقت زمانی که دستگاه NVR اصلی به هر دلیلی قادر به اتصال به شبکه نباشد، یک دستگاه NVR دیگر وجود دارد تا اطلاعات و تصاویر دریافتی از دوربین مدار بسته را ذخیره کند. پس از رفع نقص دستگاه NVR اصلی و هنگامی که از درستی آن مطمئن بودید و دستگاه مجدداً وصل و آنلاین شد، اطلاعات ذخیره شده در NVR پشتیبان به NVR اصلی منتقل می شود.

تکنولوژی Low Bitrate هایک ویژن

در ابتدا باید خاطر نشان کنیم که این تکنولوژی جالب بر روی سری جدید دوربین های IP سری 4 قابل اجرا می باشد. در این تکنولوژی از یک الگوریتم کد گذاری استفاده شده است که در واقع برای فشرده سازی اطلاعات کاربرد دارد و قادر به رمزگذاری ویودئویی بهتری می باشد. بهره گیری از این تکنولوژی تأثیر بسزایی در کاهش هزینه های ذخیره سازی دارد.

در دوربین های IP سری 4، در تصاویر دارای رزولوشن 720P با نرخ بیت ریت Mbps 2، هنگامی که نرخ بیت ریت ( Bitrate ) در تصاویر تا حد ممکن کاهش یابد و به حداقل برسد، کیفیت تصاویر تا 30 درصد افزایش خواهد یافت.

تکنولوژی Net-Fault Tolerance Mode هایک ویژن

در شبکه هایی که بیش از یک NIC (کنترل رابط شبکه) برای دستگاه NVR وجود دارد می توان از این تکنولوژی استفاده نمود و هنگامی که یکی از NIC ها دچار اشکال شود، بقیه NIC ها قادرند همچنان به کارکرد صحیح خود ادامه دهند و خللی در روند فعالیت صحیح NVR به وجود نمی آید چرا که تمام NIC ها در این تکنولوژی از یک آدرس IP یکسان استفاده می کنند.

تکنولوژی ( High Light Compensation ) HLC هایک ویژن

تکنولوژی ( High Light Compensation ) HLC  هایک ویژن

از دیگر امکانات محصولات هایک ویژن می توان به تکنولوژی ( High Light Compensation ) HLC اشاره نمود که راه حل کارآمدی در مواقعی که نور زیادی در تصاویر ضبط شده وجود دارد می باشد.

نور زیاد باعث کاهش وضوح در برخی از نقاط تصویر می شود که با این تکنولوژی مشکل بر طرف می گردد. بنابراین در شرایطی که وضوح تصویر به علت نور زیاد کاهش می یابد قابلیت HLC به صورت خودکار فعال می شود و اشکال را رفع می کند و تصویر واضحی نمایش داده می شود.

تکنولوژی Scene Change Detection هایک ویژن

قابلیت Scene Change Detection هایک ویژن در حقیقت مرتبط با عملکرد ( Video Content Analysis ) VCA در دوربین های مدار بسته می باشد که تصاویر دریافتی را آنالیز و تحلیل می کند. با استفاده از تکنولوژی Scene Change Detection هایک ویژن در صورت جابجایی یا تغییر زاویه دوربین، سیستم قادر به تشخیص تغییر می باشد و زنگ هشدار را فعال می کند.

تکنولوژی Transcoded Stream هایک ویژن

در شرایطی که پهنای باند در شبکه کم است، استفاده از تکنولوژی Transcoded Stream راه حل بسیار خوبی در نظر گرفته می شود. دستگاه های NVR هایک ویژن از یک جریان مبدل پشتیبانی می کنند تا قادر به پخش مستقیم و زنده تصاویر باشند و امکان مدیریت و نظارت اطلاعات از راه دور را فراهم می سازند.

اما در برخی از شبکه ها مشکل محدودیت پهنای باند وجود دارد که در این مواقع به کمک تکنولوژی Transcoded Stream، کاربران بر این محدودیت چیره می شوند چرا که این تکنولوژی از یک جریان مبدل جهت کاهش رزولوشن، نرخ بیت ریت ( Bitrate ) و نرخ فریم ( Frame Rate ) هایک ویژن استفاده می کند. بنابراین کاربران دیگر نگرانی در رابطه با محدودیت پهنای باند شبکه خود نخواهند داشت.

سؤالات متدوال

اصطلاح تکنولوژی Object Removal Detection در دوربین های هایک ویژن چیست؟

قابلیت Object Removal Detection هایک ویژن به هنگام جابجایی اجسام که در نقاط مشخصی برای سیستم تعریف شده اند، کاربرد دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

اصطلاح تکنولوژی Scene Change Detection در دوربین های هایک ویژن چیست؟

قابلیت Scene Change Detection هایک ویژن به هنگام تغییر زاویه دوربین مدار بسته کاربرد دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *