آداپتور دوربین مداربسته چیست ؟

آداپتور دوربین مداربسته چیست | کاربرد، مزایا و معایب آداپتور
آنچه در این نوشته خواهیم گفت

در تمامی اجزای الکتریکی، داشتن لوازم جانبی، امری حیاتی و الزامی می باشد تا دستگاه مورد نیازتان به درستی کار کند. یکی از این دستگاه ها، دوربین مداربسته می باشد که شما می توانید تمامی متعلقات و لوازم جانبی آن را از شرکت هایک ویژن تهیه و خریداری کنید. تمامی دوربین های مداربسته از اجزای مختلفی برای ارائه دادن تصویر، کمک می گیرند که از اصلی ترین اجزای آن، آداپتور را می توان نام برد، که در این صفحه می خواهیم آن را برای شما عزیزان به طور کلی مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

آداپتور دوربین مداربسته چیست؟

آداپتور نقش اصلی در سیستم نصب دوربین های مداربسته دارد و نصب نکردن آن می تواند مشکلاتی را در روند کارآمدی دوربین ها در پی داشته باشد. به زبانی دیگر آداپتور دوربین مداربسته را منبع تغذیه می نامند که نبود آن، خرید دوربین مداربسته را امری بیهوده تلقی می کند. آداپتور قطعه ای است که سبب ایجاد توازن بین برق شهری و برقی که دستگاه دوربین مداربسته نیاز دارد می شود.

اگر شما دوربین مداربسته خود را به برق شهری متصل کنید، دوربین شما دچار مشکل می شود که حتی گارانتی از این موضوع حمایت نمی کند، اما شما با این حال می توانید از گارانتی معتبر شرکت هایک ویژن، که به نام گارانتی پارس ارتباط میباشید، بهره مند شوید و تمامی خدمات پس از فروش را دریافت کنید.

آداپتور ها در ولتاژ و آمپر های گوناگونی در هایک ویژن به فروش می رسند تا تمامی مایحتاج های خریداران و نصابان را اجرایی کنند.


منبع تغذیه دوربین مداربسته چیست؟

منبع تغذیه دوربین مداربسته چیست؟

منبع تغذیه (برق مورد نیاز دوربین مداربسته) با کمک و استفاده از آداپتور انجام می شود. در ابتدای متن باید بخوانید که آداپتور، منبع تغذیه دوربین مداربسته را تنظیم و تامین می کند. دوربین های مداربسته نمی توانند بدون واسطه به برق شهری اتصال پیدا کنند. چرا که برق شهری ۲۲۰ ولت را به دوربین مداربسته می رساند، اما در صورتی که دوربین مداربسته به ۱۲ ولت برق برای استفاده نیاز دارد.

پس در نتیجه منبع تغذیه دوربین مداربسته برق می باشد که به کمک آداپتور دوربین مداربسته باید از ان بهره مند شویم.


آداپتور دوربین مداربسته چند آمپر است؟

استاندارد دوربین های مداربسته ۱۲ ولت می باشد که بنا بر وجود این دوربین ها، آداپتور های ۱۲ ولت در بازار به فروش می رسند اما شما باید بر اساس میزان آمپر نیز، آداپتور مورد نیازتان را خریداری کنید. برای مشاوره خرید می توانید با کارشناسان شرکت هایک پرشین تماس بگیرید.


انواع آداپتور دوربین مداربسته

انواع آداپتور دوربین مداربسته

آداپتور دوربین مداربسته به دو دسته مجزا و مرکزی تقسیم می شود که در ادامه مطالب به طور کامل، وظایف و نحوه کار این آداپتور ها را برای شما کاربران شرح می دهیم.

آداپتور مجزا

یکی از پرطرفدار ترین منابع تغذیه دوربین های مداربسته، آداپتور های مجزا می باشند که امروزه با استقبال گرم مصرف کنندگان مواجه شده اند. آداپتور های مجزا به صورت تکی و مستقل به هر دوربین متصل می شوند.

مزایا و معایب آداپتور مجزا

می خواهید مزایا و معایب آداپتور های مجزا را به درستی درک کنید و بدانید؟ ادامه مطالب را مطالعه کنید.

مزایا آداپتور مجزا : از جمله مزایایی که می توان برای این دسته از آداپتور های دوربین مداربسته نام برد، دقیقا مجزا بودن آن است. در استفاده از اینگونه آداپتور ها، هنگامی خرابی یکی از آنان، دیگر دوربین ها از کار نمی افتند و به روند تصویر برداری خود ادامه می دهند. همچنین هنگام خرابی اینگونه از آداپتور های مجزا، تعمیر آنها کاملا آسان و بدون مشکل می باشد.

معایب آداپتور مجزا : از جمله معایبی که این نوع آداپتور ها دارند، طول عمر ناکافی آنها می باشد. اگر شما می خواهید از این آداپتور ها استفاده کنید، هنگام نصب دوربین مداربسته، باید کابل های بسیار با کیفیتی تهیه کنید، در غیر اینصورت مشکلاتی از جمله داغ شدن و سوختگی را مشاهده خواهید کرد. نصب اینگونه از آداپتور ها به دلیل مجزا بودن، زمان بر تر از سایر آداپتور ها می باشد.

آداپتور مرکزی

آداپتور مرکزی

آداپتور های مرکزی به دلیل مقرون به صرفه تر بودن نسبت به آداپتور های مجزا، طرفداران خودشان را دارند. اینگونه از آداپتور ها، برای تامین تغذیه چندین دوربین مداربسته به کار می روند و دیگر نیازی نیست برای هر دوربین، آداپتوری جداگانه تهیه کنید.

مزایا و معایب آداپتور مرکزی

آداپتور های مرکزی هم دقیقا همانند آداپتور مجزا دارای مزایا و معایبی هستند که در ادامه به طور کامل به آنها می پردازیم.

مزایا آداپتور مرکزی : به دلیل عبور دادن ولتاژ پایین این آداپتور ها، نصب آن بدون خطر می باشد و بسیار سریعتر انجام می شود. طول عمر استفاده از آداپتور مرکزی بسیار بیشتر از آداپتور مجزا می باشد. اگر به دنبال هزینه های کمتر اما کیفیت بیشتری هستید، آداپتور های مرکزی به شما پیشنهاد می شود. نداشتن نویز در تصویر یکی از دیگر مزایای این آداپتور می باشد.

معایب آداپتور مرکزی : از جمله معایبی که در این نوع از آداپتور ها وجود دارد، بالا رفتن هزینه سیم کشی می باشد. بروز مشکل در یکی از دوربین ها، سبب این می شود که تمام دوربین ها تصویری نشان ندهند. در نصب اینگونه از آداپتور های مرکزی، باید از کابل های با کیفیتی استفاده شود، در غیر اینصورت، دچار افت ولتاژ شدیدی در آینده ای نچندان دور می شوید.

شیوه اتصال انواع آداپتور دوربین مداربسته

شیوه اتصال انواع آداپتور دوربین مداربسته

شیوه اتصال آداپتور مرکزی دوربین مداربسته : برای نصب این نوع از آداپتور ها باید هنگام سیم کشی یک سیم از تمام دوربین ها برای منبع تغذیه تا دستگاه DVR هایک ویژن کشیده شود و سوکت مخصوص آداپتور مرکزی نصب شود و سپس به راحتی سیم تغذیه به منبع تغذیه متصل می شود.

شیوه اتصال آداپتور مجزا دوربین مداربسته : برای نصب آداپتور های مجزا، باید برای هر دوربین در کنارش آداپتوری نصب شود و هر کدام به صورت مجزا منبع تغذیه داشته باشند، که در صورت خرابی هم فقط یک دوربین دچار مشکل می شود ولی لازم به ذکر است که تعمیر آن شاید دشوار باشد.


تست آداپتور دوربین مداربسته

تست آداپتور دوربین مداربسته

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته

همه ما می دانیم که قطعات الکتریکی هر آن ممکن است دچار مشکل و یا خرابی شوند. اما علت این خرابی و یا مشکل در آداپتور های دوربین مداربسته چیست ؟ علت این خرابی ها می تواند نوسانات ناشی از آداپتور باشد. آداپتور های استاندارد همگی با ولتاژ ۱۲ و دارای آمپر ۱/۵ الی ۲ ساخته و به فروش می رسند. اگر شما آداپتوری غیر استاندارد خریداری و استفاده کنید، در آن نوسانات برقی بوجود می آید که علاوه بر سوختن آداپتور (منبع تغذیه) به دوربین های شما نیز آسیب می رساند، کیفیت را فدای قیمت نکنید.

نحوه نصب آداپتور دوربین مداربسته

نحوه اتصال آداپتور های دوربین مداربسته بسیار ساده می باشد. برای نصب آداپتور های مجزا، باید برای هر یک از دوربین های مداربسته، آداپتوری مجزا نصب شود که نصبانان با استفاده از سوکت های مخصوص آداپتور، آن را به دوربین مداربسته متصل می کنند. حال آداپتور مرکزی که روشی بسیار ساده دارد، این است که از تمام دوربین ها کابل برقی به سمت دی وی آر کشیده می شود و آداپتور با نصب بر روی دستگاه دی وی آر به دوربین های مداربسته اتصال پیدا می کند.

شاید در این بین کسانی باشند که ندانند، تفاوت دستگاه دی وی آر (dvr) و ان وی آر (nvr) چیست، پس ما باید به کاربران هایک ویژن کمک کنیم و توضیحاتی را در این رابطه ارائه دهیم.

حال اگر می خواهید ۳ دقیقه از وقتتان را به خواندن صفحه تفاوت دستگاه dvr و nvr اختصاص دهید، به شما تبریک می گوییم، شما تفاوت این دو دستگاه را یاد گرفته اید.

چگونه آداپتور بهتری بخریم ؟

آیا نمی دانید که کدام یکی از آداپتور ها مناسب شما می باشد ؟ آیا هنوز پس از مطالعه این صفحه دچار سردرگمی هستید ؟

شما می توانید به راحتی و با کمی راهنمایی و تامل، آداپتور مورد نیازتان را انتخاب کنید. با مقایسه، مزایا و معایب هر یک، که در ابتدای صفحه مطالعه کرده اید، نتیجه بگیرید که کدام یک از آداپتور ها برای شما مناسب تر است. به پیشنهاد ما اداپتور ۱۲ ولت می تواند گزینه مناسبی برای تمامی افرادی که خواهان خرید دوربین مداربسته هایک ویژن هستند باشد.

آیا دوربین مداربسته شما دچار مشکل شده است ؟

دوربین مداربسته شما دچار مشکل شده است و نمی توانید آن مشکل را حل کنید ؟ دستیابی به نیرو های متخصص سخت است و می خواهید خودتان دستگاهتان را درست کنید ؟

در اینچنین مشکلاتی، اغلب دی وی آر است که به مشکل بر می خورد و طی فرایند ریست کردن آن همه چیز درست می شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید به صفحه نحوه ریست کردن دی وی ار مراجعه کنید.

سوالات متداول

آداپتور دوربین مداربسته چیست ؟

آداپتور قطعه ای است که سبب ایجاد توازن بین برق شهری و برقی که دستگاه دوربین مداربسته نیاز دارد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.
دانستن عیب نیست، نداستن عیب است.

نحوه اتصال آداپتور به دوربین مداربسته چگونه است ؟

نحوه اتصال این نوع از آداپتور ها بسیار ساده می باشد که در این صفحه به طور کامل تمامی روش های اتصال را برای شما عزیزان شرح داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *