افزایش امنیت بازدیدکنندگان پارک ها

افزایش امنیت بازدیدکنندگان پارک ها
آنچه در این نوشته خواهیم گفت

شهرهای روسی امنیت بازدید کنندگان پارک ها را با سیستم دوربین مداربسته هایک ویژن ارتفاء می دهند. این کشور که همواره پیشرو در صنعت و تکنولوژی بوده است در اقدامی با استفاده از دوربین های هوشمند مداربسته هایک ویژن که با هوش مصنوعی طراحی شده اند، امنیت افراد حاضر در پارک های شهر ولادی ووستوک را افزایش داد.

افزایش امنیت بازدید کنندگان پارک ها با سیستم هایک ویژن در شهری در روسیه

ولادی ووستوک شهری در روسیه می باشد که جهت افزایش امنیت بازدیدکنندگان پارک های شهری، از دوربین های مدار بسته هوشمند هایک ویژن بهره گرفته است که مجهز به هشدار اتوماتیک به هنگام  وقوع خطر امنیتی است.

این دوربین ها سرعت عمل شناسایی موقعیت فرد در خطر، و همچنین عکس العمل تیم امنیتی را چند برابر می کند.

حفظ امنیت ۲۴ ساعته صدها بازدیدکننده پارک

حفظ امنیت 24 ساعته صدها بازدیدکننده پارک

در همه شهرها در سرتاسر دنیا، پارک ها مکان مناسبی برای رهایی مورد نیاز از آلودگی صوتی و ترافیک شهری به شمار می روند. علاوه بر این، با وجود پارک ها امکان ملاقات و معاشرت در فضای باز همراه با انجام فعالیت های لذت بخش مانند ورزش کردن، پیاده روی و دویدن برای بزرگسالان، و استفاده از وسایل تفریحی در زمین بازی برای کودکان  فراهم می شود.

در سال ۲۰۲۰ شهر ولادی وستوک در روسیه برای فراهم کردن همه ی این مزیت ها و حتی بیشتر از آن، تمام پارک های موجود را مدرنیزه و بازسازی کرد. علاوه بر ایجاد فضای سبز درپارک ها، نیمکت های جدید، زمین های بازی و دیگر امکانات، شهر ولادی وستوک خواهان بهره گیری از راه حل های جدید جهت تامین ۲۴ ساعته ایمنی بازدید کنندگان بود.

در ابتدا شهر ولادی ووستوک به بررسی راه حل هایی با استفاده از دوربین های مدار بسته (cctv) پرداخت. اما این راه حل ها، ملزم به نظارت دائمی تیم امنیتی می باشند که باعث افزایش بار کاری و هزینه ها می شود، و همچنبن با این روش ها، خطر امنیتی و حوادث، به راحتی نادیده گرفته می شوند.

امروزه خریداران دوربین های مداربسته نگران خرابی دوربین های خود طی گذشت مدت زمان استفاده می باشند که در صورت خرید دوربین مداربسته از شرکت هایک ویژن می توانند از گارانتی هایک ویژن نیز بهره مند شوند و خریدی با خیالی آسوده را تجربه کنند.

زیرساز امنیتی مجهز به هوش مصنوعی که محافظ بازدید کنندگان پارک است.

جهت ارتقاء امنیت بازدیدکنندگان پارک، مسئولین شهر ولادی ووستوک تصمیم به استفاده از سیستم های یکپارچه ی دوربین های هوشمند هایک ویژن گرفتند.

آقای الکساندر پروز ویرنین، مسئول بخش پروژه در شرکت MTS و سهام دار بین المللی پروژه ایمن سازی پارک های ولادی ووستوک گفت: در بین راه حل های پیشنهادی، استفاده از دوربین های مدار بسته هایک ویژن رقیب اصلی است که در هر دو زمینه ویژگی ها و هزینه مالی کمتر،نسبت به بقیه روش ها  برتری دارد و می دانیم استفاده از محصولی که متعلق به یک شرکت واحد است از نظر استفاده، نصب و راه اندازی و پشتیبانی به مراتب ساده تراز کارکردن با چندین شرکت متعدد است.

برند هایک ویژن دارای بیش از ۱۳۰ مدل دوربین است که شامل دوربین های بولت DeepInView، PTZ، دوربین های AcuSense IP، و دوربین های thermal imaging می باشد.

دوربین های هایک ویژن قمستی از پرژه محافظت پارک را با ارائه نرم افزارهایی نظیر مدیریت و تنظیم هشدار، تشخیص چهره، گزارش حرارتی، گزارش هوش تجاری برای شمارش افراد و نقشه حرارتی در مکان های پرتردد پارک را پوشش دادند. تمامی سخت افزارهای دوربین های هایک ویژن متصل به تکنولوژی نمایش و NVRs  دراتاق کنترل امنیت هستد.

ویژگی های خاص دوربین های هوشمند مدار بسته هایک ویژن:

ویژگی های خاص دوربین های هوشمند مدار بسته هایک ویژن
  • جلوگیری از آتش سوزی : در ۹ پارک، بیش از ۳۰ عدد دوربین هایک ویژن حساس به حرارت نصب شده است که مستقیماً به مرکز آتش نشانی محلی وصل هستند ودرهنگام افزایش دما بالاتر از حد ایمن، بلافاصله هشدار می دهند.
  • یافتن و محافطت افراد گمشده و آسیب پذیر : خانواده های ساکن ولادی ووستوک مکرراً گزارش افراد گمشده در پارک ها را می دهند. با بهره گیری از قابلیت تشخیص چهره دوربین های مدار بسته هایک ویژن، عکس فرد گمشده آپلود می شود و دوربین های مدار بسته هایک ویژن شخص گمشده را به سرعت می یابند.
  • جلوگیری از رفتارهای ناهنجار : بر اساس یادگیری عمیق و قابلبت شبکه های عصبی در دوربین های مدار بسته هایک ویژن، تیم حفاظت امنیتی پارک می توانند بلافاصله به رفتارهای خشونت آمیز، تخریب مکان های عمومی و رفتارهای غیرقانونی واکنش نشان دهند.   
  • عکس العمل سریع و پرسرعت به اتفاق های امنیتی : با بکار گیری الگوریتم موجود در طراحی دوربین های هایک ویژن، این قابلیت را برای دوربین ها مدار بسته بوجود آورده که صداهای بلند مانند شکستن شیشه، تصادف ماشین یا جیغ زدن افراد حاضر در پارک را تشخیص دهند. این قابلیت به تیم امنیتی این امکان را می دهد تا سریعاً به کمک قربانیان حادثه بشتابند.
  • نظارت ۳۶۰ درجه : دوربین های مداربسته هایک ویژن این اطمینان را می دهند که تمام اتفاقات با پوشش ۳۶۰ درجه و قابلیت زوم با قدرت ۳۶x، در سر تا سر پارک ضبط و ذخیره می شوند و همچنین امکان دنبال کردن هدف بصورت خودکار با این دوربین ها میسر می باشد.

مزایا دوربین های مداربسته

دوربین ها مزایای متفاوتی دارند که امروزه جهت حفاظت و نظارت بر محیط ها اقدام به نصب آنها می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ادامه مطالب با ما همراه باشید.

ارتقاء سطح امنیت عمومی

با بکارگیری قدرت تشخیص و پاسخ سریع به حوادث در دوربین های مدار بسته هایک ویژن، سطح امنیتی پارک های شهر ولادی ووستوک بطور چشمگیری افزایش یافته است. علاوه بر بعد امنیتی، عملکرد مسئولین حفاظتی پارک، در حفظ و نگهداری نیمکت ها، زمین های بازی و بقیه تجهیزات در برابر تخریبگری، بسیار بهتر شده است که داشتن بهترین تجربه در پارک را برای عموم  تضمین می کند.

آقای سالوات گالیه مسئول بخش پارک های ولادی ووستوک گفت: با استفاده از دوربین های مدار بسته هایک ویژن ما از وجود هر گونه خطر امنیتی نظیر آتش سوزی، رفتارهای ناهنجار اجتماعی، تخریب وسایل عمومی و حمله به بازدیدکنندگان به سرعت مطلع می شویم و در نتیجه در اسرع وقت وارد عمل می شویم و از بازدیدکنندگان محافظت می کنیم.

برای اطلاع از لیست قیمت محصولات دوربین های مداربسته می توانید به صفحه لیست قیمت هایک ویژن مراجعه کنید و از نازل ترین قیمت ها اطلاع پیدا کنید.

افزایش کارایی عملیاتی

هچنین با بکارگیری هوش مصنوعی و قابلیت های اتوماتیک در دوربین های مدار بسته هایک ویژن، کاهش چشمگیری در هزینه و زمان در پارک های ولادی وستوک ایجاد شده است. این دستاورد با کاهش تعداد هشدارهای غلط، شناشایی و تایید پرسرعت حوادث امنیتی، امکان جستجوی سریع فیلم های ضبط شده، وهمچنین قابلیت فرستادن هشدار و پیام های ضبط شده از طریق دوربین های مدار بسته هایک ویژن بجای مداخله حضوری ممکن شده است.

آقای گالیه گفت: دوربین های مداربسته اتومانیک هایک ویژن که با هوش مصنوعی طراحی شده اند، در مقایسه با دوربین های مدار بسته که به تنظیم دستی نیاز دارند؛ صرفه جویی بسزایی در زمان و هزینه برای تیم ما فراهم اورده است. اکنون ما می توانیم تمام منابع انسانی خود را در جهت رفع حوادث امنیتی و محافظت افراد در پارک بکار ببریم.

تحویل پروژه بی نقص

تحویل پروژه بی نقص

برای نصب دقیق و بهره مندی از تمامی خدمات شرکت هایک ویژن مانند ایجاد شبکه Wi-Fi که به همه مکان های مجهزبه دوربین های مدار بسته هایک ویژن که با هوش مصنوعی طراحی شده اند، می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید. تیم نصب هایک ویژن، همه ی دوربین های مدار بسته ی استفاده شده را از اولین مرحله تا اخرین مرحله ی نصب، بطور دقیق و در زمان تعیین شده انجام می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول و چگونگی بهره گیری از دوربین های مدار بسته هایک ویژن برای ارتقاء امنیت در فضاهای شهری و شهر خود با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چگونه می توان امنیت بازدیدکنندگان پارک ها را افزایش داد ؟

با استفاده از دوربین های هوشمند مدار بسته هایک ویژن می توان امنیت افراد حاضر در مکان های عمومی مانند پارک ها را افزایش داد. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

ویژگی های منحصر بفرد دوربین های هوشمند هایک ویژن کدامند ؟

یافتن افراد گمشده و جلوگیری از رفتار های ناهنجار از ویژگی های خاص دوربین های مداربسته هوشمند هایک ویژن می باشند. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *