POE در دوربین مداربسته

PIR در دوربین مداربسته
آنچه در این نوشته خواهیم گفت

همانطور که همه ما می دانیم دوربین های مداربسته برای برقراری امنیت مورد استفاده قرار می گیرند و امروزه نسبت به سالهای گذشته بیشتر از قبل مورد توجه می باشد و سازندگان با بررسی های متعدد سعی در بهتر کردن عملکرد انواع دوربین های مداربسته هستند تا بتوانند بیشتر نیاز های مصرف کنندگان را برطرف نمایند.

در این مقاله می خواهیم شما را با نوعی فناوری در دوربین مداربسته به نام POE آشنا کنیم که می تواند یک مزیت فوق العاده کاربردی و مهم بشمار برود.

یکی از چالش هایی که در زمان نصب دوربین مداربسته با آن مواجه می شویم تغذیه و برق رسانی به تجهیزات مداربسته شبکه می باشد که در این هنگام فناوری POE می تواند خیلی از لحاظ سیم کشی و هزینه کمک بسزایی بکند.

شرکت هایک ویژن با داشتن سابقه درخشان در زمینه فروش انواع دوربین مداربسته با قابلیت های گوناگون توانسته اعتماد بسیاری را به خود جلب نماید.

POE چیست ؟

POE مخفف Power over Ethernet می باشد. POE بطور کلی یک فناوری در دوربین های مداربسته می باشد که وظیفه دارد در کابل های شبکه در زمان انتقال دیتا ها بر روی شبکه جریان الکتریکی نیز از کابل ها عبور دهد. به همین منوال دوربین ها و سایر تجهیزات از این طریق هم تغذیه می شوند و هم اطلاعات منتقل می شود.

در حال حاضر وجود این قابلیت در دوربین های مداربسته بسیار شایع شده است و بسیاری از خریداران داشتن این قابلیت را جزء الویت قرار می دهند.

مزایای POE

مزایای POE

همانطور که در بالا اشاره کردیم این قابلیت بسیار حائز اهمیت می باشد بطوری که یکی از واجبیات در دوربین های مداربسته به شمار می رود. این قابلیت در دوربین های مداربسته دارای مزایاهای متعدد می باشد به همین دلیل مورد توجه بسیاری قرار گرفته است که در این بخش به مهم ترین آنها می پردازیم.

صرفه جویی در هزینه در بستر سازی

وجود فناوری POE هایک ویژن باعث می شود که شما در هنگام نصب بتوانید هزینه کمتری بپردازید چرا که در آن هنگام هر دو عمل انتقال اطلاعات (دیتا) و برق تنها فقط روی یک کابل صورت می گیرد و نیاز به سیم کشی های متعدد نمی باشد.

نصب راحت

داشتن قابلیت POE در دوربین مداربسته نصب را برای ما بسیار آسان نموده است. با وجود POE شما با کمترین میزان سیم کشی می توانید دوربین مداربسته خود را نصب و راه اندازی کنید.

معایب POE

با وجود مزایا و کاربرد های چشمگیر این فناوری اما باید توجه داشت که دارای یک سری از نکات منفی و عیب هایی نیز می باشد که بهتر است درباره آنها نیز آگاهی داشته باشیم تا بتوانیم با در نظر گرفتن همه خصوصیات های مثبت و منفی انتخاب درستی داشته باشیم.

بالا بودن قیمت تجهیزات POE

هزینه تجهیزات POE در مقایسه با تجهیزات دوربین های مداربسته معمولی بیشتر می باشد و همانطور که می دانیم باید هزینه های جداگانه ای برای تجهیزات صرف نماییم که در این شرایط میبایست هزینه ای قابل توجهی را برای تهیه و خرید این لوازمات را در نظر بگیریم.

محدودیت در توان خروجی

یکی از معایب POE محدود بودن توان خروجی می باشد که باید به آن توجه بنماییم. بیشتر توان خروجی در تجهیزات کمتر از ۲۵ وات می باشد و باعث وجود محدودیت های گوناگون در این باره شده است.

مشکل عملکرد در شب

متاسفانه یکی از معایب POE کم بودن روند عملکرد در شب آن می باشد. همانطور که در زمان حال بسیاری از ماها نیاز به دوربین های دید در شب داریم که در زمان تاریکی هوا بتوانیم کنترل امنیت را در دست بگیریم اما وجود POE باعث کاهش کیفیت دید در شب شده است و موجب کم وضوح بودن در تصاویر ثبت شده می باشد. گرچه تولید کنندگان دوربین های مداربسته برای حل این مشکلات در تلاش هستند تا بهترین نسخه ها با کمترین کم و کاستی ها را عرضه نمایند.

تفاوت POE با +POE

تفاوت POE با +POE

با مطالعه توضیحات بالا حتما با معنی و کاربرد POE به خوبی آشنا شده اید حال می خواهیم یک نوع بروز شده از POE به شما معرفی کنیم و به مقایسه این دو نسخه بپردازیم.

تفاوت اصلی +POE با POE در قدرت انتقال نیرو می باشد که حدودا دو برابر می باشد. در استاندارد POE توان دستگاه برابر با ۱۵.۴وات در هر پورت می باشد بطوری که در نسخه +POE این عدد ۳۰ وات در هر پورت می باشد پس نتیجه می گیریم که حداکثر توان تضمینی موجود در هر پورت در POE مساوی ۱۲.۹۶ و در نسخه +POE مساوی با ۲۵.۵ وات می باشد.

سوئیچ POE چیست؟

بطور کلی سوئیچ های POE جزء تجهیزات تحت شبکه می باشد. این سوئیچ ها یک درگاه انتقال برق می باشد که به همین دلیل می توان سایر تجهیزات را به آسانی به آن وصل نمود.

سوئیچ POE سوئیچی است که از تکنولوژی POE پشتیبانی می کند که می توانید با کابل شبکه برق دستگاه ها را تامین کند.

سوئیچ POE برای دوربین های تحت شبکه سازمانی

همه می دانیم که دوربین های مداربسته برای برقراری امنیت و همچنین نظارت بر اتفاقات پیرامون محل زندگی و یا محل کار ما مورد استفاده قرار می گیرد.

برای سازمان ها و شرکت های بزرگ متعدد این نیاز بیشتر نیز می شود چرا که باید به امنیت و نظارت اهمیت بیشتری داد به همین استفاده از این دوربین های مداربسته یک ضرورت است.

در شرکت ها و سازمان ها نیاز به دوربین های بیشتری می باشد و در هنگام خرید سوئیچ POE باید به تعداد دوربین های مداربسته دقت کنیم.

یک سوئیچ شبکه مدیریتی با ۲۴ درگاه می تواند یک انتخاب مناسب برای یک شرکت متوسط باشد اما برای هتل ها و یا سازمان های بزرگ تر میبایست سوئیچ هایی که دارای ۴۸ درگاه می باشند بروید.

سوئیچ POE برای دوربین های تحت شبکه خانگی

سوئیچ های POE در دوربین های تحت شبکه خانگی وسیله ای است که از طریق کابل های شبکه برای اتصال و برق دوربین مورد استفاده قرار می گیرد و مهم ترین کارکرد آن اتصال دوربین ها به دستگاه ان وی ار هایک ویژن می باشد و انتقال تمامی داده ها صوتی و تصویری برای ضبط همچین دستگاهی می باشد.

بسیاری از خریداران بعد از نصب دوربین های مداربسته با گذشت زمان کمی، متوجه یکسری از نقوص در عملکرد دوربین های خود می شوند، حال شما می توانید برای اینکه به این مشکلات برنخورید و دوربین خود را ضمانت کنید، از شرکت هایک ویژن دوربین های مداربسته مورد نیاز خود را خریداری کنید و از گارانتی هایک ویژن بهره مند شوید.

کاربرد سوئیچ POE در دستگاه ها

کاربرد سوئیچ POE در دستگاه ها

بسیاری از دستگاه ها وجود دارند که از این سوئچ برای تامین برق خود استفاده می نمایند. مقدار و اندازه ولتاژ که هر دستگاه به آن نیاز دارد می تواند کاملا متفاوت باشد و نمی شود که عدد و ارقام یکسانی را برای همه دستگاه ها در نظر گرفت.

بطور کلی دستگاه های POE بر اساس مقدار ولتاژ به دو بخش تقسیم می شود که به شرح زیر می باشد:

دستگاه POE با ولتاژ بالا

از این نوع دستگاه در لوازمات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد اما مهم ترین کاربرد آن به شرح زیر می باشد :

  • تلویزیون ها
  • لپ تاپ ها
  • مانیتور های کامپیوتری

دستگاه POE با ولتاژ پایین

از مهم ترین کاربرد های این دستگاه در لوازمات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دوربین های تحت شبکه
  • دستگاه های صوتی
  • تلفن های تحت شبکه
  • مودم ها و سامانه کنترل کامپیوتر از راه دور

قیمت POE در دوربین مداربسته

قیمت های POE بسیار متفاوت می باشد اما فاصله قیمتی آنچنانی با هم ندارد شما اگر می خواهید دوربین مورد نظرتان دارای این نوع تکنولوژی باشد میبایست یک شرکت معتبر برای خرید انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به شما شرکت هایک ویژن می باشد که بتوانید با قیمت مناسب POE را تهیه نمایید کافیست به صفحه لیست قیمت هایک ویژن مراجعه نمایید.

مزایای POE چیست ؟

از جمله مزیت های تکنولوژی POE در دوربین مداربسته می توان به صرفه جویی در هزینه و همچنین صرفه جویی در زمان اشاره نمود.

منظور از سوئیچ POE چیست ؟

سوئیچ POE سوئیچی می باشد که از تکنولوژی POE پشتیبانی می کند و شما با استفاده از این سوئیچ می توانید با کابل شبکه برق دستگاه ها را تامین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *