آموزش هایک ویژن

کابل RG59 چیست؟

کابل ها نقش بسیار مهمی در اتصال و انتقال داده ها دارند. کابل ها برای جابجایی اطلاعات تصویری و متنی استفاده می شود. کابل ها در بسیاری از اتصالات نقش مهم و اصلی دارند، چراکه در سیستم های آنالوگ امکان انتقال تصاویر بر روی دوربین ها وجود ندارد.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که شما را با کارایی و و اهمیت کابل RG59، که یکی از کابل های بسیار مهم در انتقال تصاویر دوربین های مدار بسته هایک ویژن آگاه سازیم.

کاربرد کابل RG59

در ابتدای متن به این موضوع اشاره کردیم که کابل ها برای اتصال و انتقال داده ها استفاده می شود. حال می خواهیم این موضوع را باز تر کنیم و راجب یک کابل بخصوص به نام، کابل RG59 مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.

کابل RG59 برای انتقال تصاویر دوربین های مداربسته آنالوگ هایک ویژن استفاده می شود. این کابل به ما این امکان را می دهد که به راحتی انتقال داده های تصاویر را بر روی هارد دیسک خود ببینیم.

این کابل برای جلوگیری از ایجاد نویز و تداخل در سیگنال ها استفاده می شود. این کابل معمولا در انتقال تصاویر در آنتن تلویزیون و ماهواره، دوربین مداربسته آنالوگ و تمامی دستگاه هایی که نیاز به انتقال تصاویر دارد، استفاده می شود.

کاربرد کابل RG59 ترکیبی (برق بغل)

این کابل برای کمک به سیستم نصب و راحتی نصب کنندگان به کار می رود و برای مشتریان و مصرف کنندگان در کاهش هزینه کمک می کند.

این کابل طوری طراحی شده است که از کابل برق داخل آن استفاده شده است که برای نصب کنندگان این راحتی را فراهم بیاورد که برای کابل کشی از 2 کابل جداگانه استفاده نکنند و با ادقام این دو کابل RG59 و کابل الکترومغناطیسی برای برق کمک زیادی و همینطور تاثیر زیادی در نصب داشته اند، چراکه هم حمل و هم نصب هر یک از این کابل ها به صورت جداگانه سخت و وقت گیر است و امکان اتصال و خرابی کابل را بالا می برد.

این کابل نیز توسط یک رسانای دیگر جهت انعطاف بیشتر کابل محصور میشود و تمام مجموعه داخل یک عایق کلی قرار میگیرد که در برابر رطوبت و آب آسیب نبیند.

لازم به ذکر است که این کابل برای برق شهری قابل استفاده نیست و ممکن است آسیب زیادی به سیستمی که نصب کرده اید برساند.

ویژگی های کابل RG59

از ویژگی های این کابل می شود به جنس مغزی آن اشاره کرد که جنس مسی مفتولی دارد و مدل این کابل از مدل RF کابل پیروی می کند. امپدانس این کابل 75 اهم است و نوع عملکرد این کابل هم به صورت اتصالی به دستگاه های ضبط و حافظه است.

از ویژگی های این کابل میتوان به این موضوع اشاره کرد که، این کابل برای اینکه نویز به دستگاه گیرنده انتقال پیدا نکند بسیار کاربرد دارد.

عوامل موثر در کیفیت کابل RG59

کیفیت و انتقال تصویر می شود.
برای بررسی کیفیت مغزی کابل میتوان از حرارت استفاده کرد. حرارتی مانند شعله فندک در صورتی که خلوص مس کافی نباشد باعث تغییر رنگ مغزی خواهد شد.
همچنین فلز مس رسانایی بیشتری نسبت به سایر فلز ها دارد و استفاده از آهنربا میتواند درصد خلوص مس را نیز تا حدودی مشخص کند.

تفاوت کابل RG59 با کابل شبکه

کابل ها تفاوت نچندانی دارند، کابل (RG59) بسیار شبیه کابل های آنتن ها است اما با این تفاوت که قطر سیم ها و شیلد های اطراف کابل RG59 بیشتر و قطور تر است. هرچه قطر سیم بیشتر باشد به تبع آن، از اهم بالاتری برخوردار است.

اما کابل های شبکه صرفا برای استفاده برای دوربین های تحت شبکه می باشد.

اهمیت کابل کواکسیال RG59 در دوربین مداربسته

اهمیت این کابل در دوربین مداربسته به این دلیل است که جنس این کابل در برابر آب و رطوبت و گرد و غبار بسیار مقاوم است و همچنین این کابل بسیار سریعتر و بدون نویز داده ها و تصاویر را انتقال می دهد.

از جمله ویژگی های این کابل این است که شما دیگر نیاز به کابل کشی جداگانه برای تغذیه دوربین ها ندارید و هم در هزینه و هم در وقت صرفه جویی می شود.

مشخصات فنی کابل RG59

این کابل توانایی عبور فرکانس 300MHZ را دارد. این کابل کاملا از مس تشکیل شده است و هیچگونه مواد اضافی داخل آن استفاده نشده است که همین موضوع سبب می شود که نویز را انتقال ندهد. کابل RG59 دارای یک سیم مسی است که توسط لایه های ضد رسانا و ضد برق پوشیده شده است تا از هسته کابل محافظت کند.

این کابل دارای مقاوت اهمی 75 می باشد. جنس روکش این کابل از پلی اتلین شیلد دار و فویلد دار است. تعداد شیلد بکار رفته در این کابل 96 رشته می باشد.

ابعاد کابل RG59

قطر مغزی این کابل 7میلی متر و 0/8 میلی متری است و در دو رشته برق 0/5 میلی متری تهیه و ساخته می شود.

این کابل در اندازه ها و ابعاد متفاوت قابل خریداری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *