کابل RG59 چیست؟

آنچه در این نوشته خواهیم گفت

کابل ها نقش بسیار مهمی در اتصال و انتقال داده ها دارند.

کابل ها برای جابجایی اطلاعات تصویری و متنی استفاده می شوند. کابل ها در بسیاری از اتصالات نقش مهمی دارند، چراکه در سیستم های آنالوگ امکان انتقال تصاویر بر روی دوربین ها وجود ندارد.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که شما را با کارایی و و اهمیت کابل RG59، که یکی از کابل های بسیار مهم در انتقال تصاویر دوربین مداربسته هایک ویژن است، آگاه سازیم.

کابل RG59 چیست؟

کابل RG59 چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کابل RG59، یک کابل رابط بین دوربین مداربسته و همینطور دستگاه دی وی آر می باشد.

کابل RG59 یکی از رایج ترین کابل های کواکسیال می باشد که در انتقال تصاویر دوربین مداربسته بر روی هارد دیسک نقش بسزایی دارد.

این نوع از کابل ها با کیفیت های مختلفی ساخته و عرضه می شوند که بر اساس کیفیت نوع بدنه و محافظ آنها با دیگر محصولات متفاوت می باشند.

کاربرد کابل RG59

در ابتدای متن به این موضوع اشاره کردیم که کابل ها برای اتصال و انتقال داده ها استفاده می شوند. حال می خواهیم این موضوع را باز تر کنیم و راجب یک از کابل های بخصوص با نام، کابل RG59 مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.

کابل RG59 برای انتقال تصاویر دوربین های مداربسته آنالوگ هایک ویژن استفاده می شود.

این کابل به ما این امکان را می دهد که به راحتی انتقال داده های تصاویر را بر روی هارد دیسک خود ببینیم.

کابلRG59 برای جلوگیری از ایجاد نویز و تداخل در سیگنال ها نیز استفاده می شود.

کابل RG59 معمولا در انتقال تصاویر در آنتن تلویزیون، ماهواره، دوربین مداربسته آنالوگ و تمامی دستگاه هایی که نیاز به انتقال تصاویر دارند، استفاده می شود.

کاربرد کابل RG59 ترکیبی (برق بغل)

این کابل (RG 59) برای کمک به سیستم نصب و راحتی نصب کنندگان به کار می رود و برای مشتریان و مصرف کنندگان در کاهش هزینه کمک می کند.

این کابل طوری طراحی شده است که از کابل برق، در داخل آن استفاده شود که برای نصب کنندگان این راحتی را به ارمغان می آورد که برای کابل کشی از ۲ کابل جداگانه استفاده نکنند.

با ادغام دو کابل RG59 و کابل الکترومغناطیسی، نصب دوربین های مداربسته کم هزینه تر و راحت تر می شود، چراکه هم حمل این کابل ها سخت است و همینطور نصبشان به صورت جداگانه زمان بر می باشد.

امکان اتصال و خرابی در استفاده از دو کابل متفاوت بالاتر می رود.

این کابل نیز توسط یک رسانای دیگر جهت انعطاف بیشتر کابل، محصور میشود و تمام مجموعه داخل یک عایق کلی قرار میگیرد که در برابر رطوبت و آب آسیب نبیند.

توجه_____________________________________________________________________________________________________________________توجه

توجه کنید که این کابل برای برق شهری قابل استفاده نیست و ممکن است آسیب زیادی به سیستمی که نصب کرده اید برساند.

ویژگی های کابل RG59

از ویژگی های این کابل می شود به جنس مغزی آن اشاره کرد که جنس مسی مفتولی دارد و مدل آن از RF کابل پیروی می کند.

امپدانس این کابل ۷۵ اهم است و نوع عملکرد کابل RG59 هم به صورت اتصالی است که به دستگاه های ضبط و حافظه متصل می شود.

از ویژگی های این کابل میتوان به این موضوع اشاره کرد که، این کابل برای اینکه نویز به دستگاه گیرنده انتقال پیدا نکند بسیار کاربرد دارد.

دستگاه هایی هستند که قابلیت ضبط صدا نیز دارند، و این کابل باعث می شود که نویز صدا نیز کاملا گرفته شود. اگر علاقه مند به راه اندازی ضبط صدای بدون نویز هستید، برای نصب میکروفون دوربین مداربسته خود به صفحه نصب میکروفون به دی وی ار مراجعه نمایید.

عوامل موثر در کیفیت کابل RG59

کیفیت تصاویر در انتقال آن بسیار بالاتر می رود.
برای اینکه بفهمید کابل شما با کیفیت است یا خیر، می توانید از حرارت استفاده کنید.

حرارتی مانند شعله فندک در صورتی که خلوص مس کافی نباشد باعث تغییر رنگ مغزی خواهد شد.
همچنین فلز مس رسانایی بیشتری نسبت به سایر فلز ها دارد و استفاده از آهنربا میتواند درصد خلوص مس را نیز تا حدودی مشخص کند.

تفاوت کابل RG59 با کابل شبکه

کابل ها تفاوت چندانی با هم ندارند، کابل (RG59) بسیار شبیه کابل های آنتن است، اما با این تفاوت که قطر سیم ها و شیلد های اطراف کابل RG59 بیشتر و قطور تر می باشد. هرچه قطر سیم بیشتر باشد به تبع آن، از اهم بالاتری برخوردار می شود.

اما کابل های شبکه صرفا برای استفاده برای دوربین های تحت شبکه می باشند.

اهمیت کابل کواکسیال RG59 در دوربین مداربسته

اهمیت کابل RG59 در دوربین مداربسته به این دلیل است که جنس این کابل در برابر آب و رطوبت و گرد و غبار بسیار مقاوم است و همچنین این کابل بسیار سریعتر و بدون نویز، داده ها و تصاویر را انتقال می دهد.

از جمله ویژگی های این کابل این است که شما دیگر نیاز به کابل کشی جداگانه برای تغذیه دوربین ها ندارید و هم در هزینه و هم در وقت صرفه جویی می کنید.

مشخصات فنی کابل RG59

این کابل توانایی عبور فرکانس ۳۰۰MHZ را دارد.

کابلRG59 کاملا از مس تشکیل شده است و هیچگونه مواد اضافی در ساخت آن استفاده نشده است، که همین موضوع سبب می شود که نویز را انتقال ندهد.

کابل RG59 دارای یک سیم مسی است که توسط لایه های ضد رسانا و ضد برق پوشیده شده است تا از هسته کابل محافظت کند.

جنس روکش این کابل از پلی اتلین شیلد دار و فویلد دار است و تعداد شیلد بکار رفته در این کابل ۹۶ رشته می باشد.

ابعاد کابل RG59

قطر مغزی این کابل ۷میلی متر و ۰/۸ میلی متری است و در دو رشته برق ۰/۵ میلی متری تهیه و ساخته می شود.

این کابل در اندازه ها و ابعاد متفاوت قابل خریداری و استفاده می باشد.

کابل RG59 چیست؟

کابل RG59، یک کابل رابط بین دوربین مداربسته و همینطور دستگاه دی وی آر برای انتقال تصاویر می باشد.

مشخصات فنی کابل rg59 چیست ؟

قطر مغزی این کابل ۷میلی متر و ۰/۸ میلی متری است و در دو رشته برق ۰/۵ میلی متری تهیه و ساخته می شود و امپدانس این کابل هم ۷۵ اهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *