دوربین مداربسته انبار

دوربین مداربسته برای انبار
آنچه در این نوشته خواهیم گفت

زمانی که افراد به ایجاد کسب و کاری اقدام می‌ کنند به مسائل زیادی توجه دارند؛ بدون شک یکی از این مسائل، مسئله امنیت است. استفاده از دوربین مدار بسته برای انبار نه تنها به حفظ امنیت کمک بسیاری می‌ کند بلکه می ‌تواند بر عملکرد پرسنل نیز تأثیر گذار باشد. در این مطلب به بررسی اهمیت استفاده از دوربین مدار بسته برای انبار ها و سوله‌‌ ها، توجه داشتن به نکاتی مهم در انتخاب دوربین‌ ها و… پرداخته خواهد شد. هایک ویژن یکی از نمایندگی های رسمی فروش انواع دوربین مداربسته می باشد که شما با خیال آسوده می توانید دوربین مناسب خود را برای انبارها بیابید و خریداری نمایید.

دلایل استفاده از دوربین مداربسته در انبار ها

همانطور که به آن اشاره شد، انبار ها یکی از مکان‌ هایی هستند که استفاده از دوربین مدار بسته برای آن‌ ها ضروری محسوب می ‌شود. شاید بپرسید که اهمیت استفاده از دوربین مدار بسته در انبار ها و سوله‌ ها چیست؟

جلوگیری از سرقت

انبار ها مکانی برای قرار دادن اجناس مهم و با ارزشی هستند که صاحبان آن ‌ها قصد دارند از این اجناس در وقت مورد نیاز از آن‌ ها استفاده کنند. یکی از دلایل مهم در استفاده از دوربین مدار بسته برای انبار، جلوگیری از سرقت کالا های موجود در انبار است. از آنجایی که اجناس و مواد موجود در انبار به صورت بسته‌بندی شده هستند، سرقت آن‌ ها راحت تر صورت می‌ گیرد؛ لذا نبود یک دوربین مدار بسته و سیستم نظارتی مناسب، کار را برای سارقین راحت تر کرده و احتمال آسیب رساندن مالی به صاحب اجناس را به شدت افزایش می ‌دهد.

در خصوص دزدی در مکان هایی که حتی دوربین مداربسته در آن مکان ها نصب شده است، باید بگوییم که حتی با وجود نصب دوربین مداربسته هم احتمال سرقت وجود دارد، اما چگونه؟

جواب این سوال این است که با هک کردن دوربین های مداربسته می توانند سارقان هم اطلاعاتی از آن محل کسب کنند و هم دوربین های نظارتی را در بند خود بگیرند. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید روش های متعددی را انجام دهید که ما به شما آموزش می دهیم.

نظارت بر عملکرد پرسنل

دلایل دیگری برای استفاده از دوربین مدار بسته در سوله ‌ها نیز وجود دارد. مدیر یک کسب و کار تنها از دوربین مدار بسته برای جلوگیری از سرقت کالا ها استفاده نمی ‌کند. کنترل ورودی و خروجی‌ ها، نظارت کامل بر پرسنل و فعالیت آن ‌ها، عملکرد تجهیزات، صرفه جویی در هزینه‌ ها و… از دیگر دلایلی است که باعث می‌ شود افراد به استفاده از دوربین مدار بسته اقدام کنند.

بهتر است بدانید که دوربین‌ مدار بسته برای انبار متفاوت از سایر دوربین ‌های مدار بسته دیگر است و به عبارت دقیق تر این دوربین‌ ها برای استفاده در انبار ها طراحی و تولید شده‌اند. نظارت بر پرسنل، عاملی برای جلوگیری از وقوع حوادث و رعایت نکات ایمنی توسط کارمندان برای جلوگیری از بروز حوادث است. بعضی از افراد به این نکته مهم توجه نداشته و خود را در معرض خطرات گوناگون قرار می ‌دهند. توجه نداشتن به نکات ایمنی و بروز حوادث بعضاً باعث مرگ افراد می ‌شود. با دوربین‌ های نظارتی می ‌توان بر محیط انبار و فعالیت افراد مشغول به کار نظارت کامل داشت تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود.

لازم به ذکر است که کارفرمایان باید هنگام نصب دوربین مداربسته، اطلاعاتی نیز از آن داشته باشند تا بدانند دوربین مداربسته ای که خریداری کرده اند، چه زوایایی را تصویر برداری میکند و چرخش تصویر آن به چه صورت است. برای اینکه بدانید چه چیزی نیاز کسب و کار و همینطور انبار شما می باشد به صفحه چرخش تصویر دوربین مداربسته مراجعه کنید و اطلاعاتی دقیق در این رابطه بدست آورید.

معرفی بهترین دوربین مداربسته برای انبار ها

معرفی بهترین دوربین مداربسته برای انبار ها

برای حفظ امنیت انبار ها بهترین کار استفاده از دوربین مداربسته هوشمند می باشد که در این بخش شما را با ویژگی های آن آشنا می کینم.

استفاده از دوربین های مداربسته هوشمند

امروزه با پیشرفت دانش و وجود هوش مصنوعی، همه چیز را می‌ توان هوشمند کرد، حتی دوربین‌ های مدار بسته را. یکی از مهم ترین ویژگی ‌ها که دوربین مدار بسته برای انبار باید از آن برخوردار باشد، ویژگی هوشمند بودن است. این دوربین ‌ها باید بتوانند به شناسایی و تشخیص چهره افراد، شمارش ورود و خروج افراد و… بپردازند.

از آنجایی که محیط انبار فضای سرپوشیده می باشد شما یکی از گزینه های انتخاب شما می تواند دوربین مداربسته دام هایک ویژن باشد.

برای شناسایی مجرمین

به دلیل آنکه انبار ها محیط ‌هایی با وسعت زیاد هستند و همه روزه افراد زیادی به آنجا رفت و آمد می‌ کنند، احتمال وقوع جرم نیز افزایش می ‌یابد. مالکان انبار با برخوردار بودن از ویژگی هوشمند بودن دوربین‌ های نظارتی، می ‌توانند به مجرمین مشکوک شده تا از بروز حادثه و سرقت جلوگیری کنند.

ضد ضربه و ضد انفجار بودن

دوربین مدار بسته برای انبار باید ضد ضربه و ضد انفجار باشد. از آنجایی که محصولات در انبار ها مدام در حال جا به جایی و انتقال هستند، خظر ضربه زدن به دوربین‌ های نظارتی را افزایش می‌ دهند. دوربین‌ های مورد استفاده باید ضد ضربه باشند تا در صورت ضربه دیدن بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

همچنین بعضی از محصولات موجود در انبار ممکن است باعث ایجاد آتش سوزی شوند، دوربین‌ های به کار رفته باید ضد انفجار و ضد آتش باشند تا در صورت بروز چنین حوادثی بتوانند به فعالیت خود ادامه داده و ضبط تصاویر را انجام دهند تا بتوانند اطلاعات مهمی را در اختیار مالک انبار قرار دهند.

ضد آب بودن

دوربین های مداربسته که برای انبار استفاده می شوند، باید ضد آب و گرد و غبار باشند و در مقابل باران و فشار مستقیم آب دچار مشکل نشوند. این چنین از دوربین های مداربسته، از استاندارد های IP بالایی برخودارند.

استاندارد ip چیست ؟ : استاندارد ip به بررسی مقاومت دوربین ها به ورود گردوغبار و مایعات می پردازد. حروف ip خلاصه شده عبارت Ingress Protection است. در کنار این حروف، دو عدد نیز درج شده است؛ عدد اول بیان گر مقاومت نسبت به گردوغبار و عدد دوم نیز بیان گر مقاومت آن نسبت به رطوبت و یا به طور کلی مایعات می باشد.

استفاده از دوربین های تحت شبکه

در اولین قدم باید برای انبار ها از دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده نمود. یکی از کاربردی ترین نوع دوربین مداربسته که می توانید از آنها برای حفظ امنیت انبارها و سوله ها استفاده نمود، دوربین مداربسته چشم ماهی هایک ویژن می باشد.

این دوربین مداربسته با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه این امکان را دارد که نظارت کامل بر تمام نقاط انبار را داشته باشد و شما می توانید نظارت کامل بر همه بخش های انبار داشته باشید. برای مشاهده دوربین های مداربسته چشم ماهی هایک ویژن، روی دکمه زیر کلیک کنید.

ضروری ترین ویژگی های دوربین انبار

ضروری ترین ویژگی های دوربین انبار

همانطور که به آن اشاره شد، دوربین مدار بسته برای انبار تفاوت‌ هایی با سایر دوربین ‌های نظارتی دارد. در این بخش به بیان چند ویژگی لازم و ضروری که در دوربین مخصوص انبار ها و سوله‌ ها باید وجود داشته باشد، پرداخته خواهد شد.

شما پس از خرید هر نوع دوربین مداربسته هایک ویژن این امکان را دارید که از خدمات پس از فروش بهره ببرید، کافیست به صفحه گارانتی پارس ارتباط مراجعه کرده و دوربین خود را همانند روز اول تحویل بگیرید.

قابلیت انتقال تصویر و کنترل از راه دور

یکی از ویژگی‌ های مهم که باید در دوربین مدار بسته برای انبار لحاظ گردد، ارسال تصاویر از راه دور است. دلیل این کار مشخص است. شما به عنوان صاحب اجناس به طور دائم در محل انبار حضور ندارید تا بتوانید به دوربین ‌ها نظارت داشته باشید. مزیت دوربین‌ هایی که مجهز به سیستم انتقال تصاویر از راه دور هستند این است که باعث می‌ شود شما نظارت همیشگی بر انبار خود داشته باشید، زیرا در هر لحظه می ‌توانید به تصاویر دوربین‌ ها دسترسی داشته باشید.

برخوردار بودن از تصاویر با کیفیت و وضوح بالا

یکی دیگر از ویژگی‌ های بسیار مهمی که در دوربین مدار بسته برای انبار باید لحاظ گردد، برخوردار بودن از تصاویر با کیفیت بالا است. همانطور که می‌ دانید، محیط انبار ها و سوله‌ ها وسیع بوده و اگر دوربین‌ هایی که در این مکان‌ ها استفاده می ‎گردند تصاویر قابل قبولی را نشان ندهند عملاً هیچگونه فایده‌ای برای صاحب انبار ندارند.

تصاویر با کیفیت، راهی برای نظارت دقیق تر

دوربین‌ هایی که در انبار ها استفاده می ‌شوند باید تصاویر با کیفیت داشته باشند تا حتی اگر صاحب انبار تصاویر دوربین‌ ها را بزرگنمایی کرد بتواند جزئیات موجود در تصویر را به خوبی مشاهده کند. بعضی از اجناس موجود در انبار ها به قدری حساس هستند که وجود یک جانور موذی می ‌تواند باعث آسیب زدن به محصولات شود. همچنین دوربین ‌ها باید به گونه‌ای باشند که بتوانند جانور موذی را نشان دهند.

قابلیت دید در شب

بسیاری از دوربین‌ های نظارتی که افراد استفاده می ‌کنند، از قابلیت دید در شب برخوردار نیستند اما دوربین مدار بسته برای انبار باید از این قابلیت برخوردار باشد تا بتوان در شب به راحتی به نظارت در انبار پرداخت. باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است در زمان‌ هایی بخشی از انبار از وجود نور کافی برخوردار نباشد، استفاده از دوربین دید در شب این امکان را برای شما فراهم می ‌سازد تا بتوانید به تصاویر مکان‌ های کم نور یا بی نور دسترسی داشته باشید. ویژگی دید در شب، مانعی برای سرقت اجناس میباشد.

همانطور که در بخش‌ های قبلی به آن اشاره شد، سارقین معمولاً از مکان‌ هایی سرقت می ‌کنند که از امنیت کافی برخوردار نباشند. در محل‌ هایی از انبار که نور کافی وجود ندارد، احتمال سرقت را برای سارقین افزایش می ‌دهد اما وجود دوربین ‌هایی که از قابلیت دید در شب برخوردار هستند، مانع از سرقت اجناس توسط سارقین در چنین محیط‌ های بی نوری می‌ شود.

قیمت دوربین مدار بسته برای انبار

قیمت دوربین مدار بسته برای انبار

قیمت دوربین مدار بسته برای انبار به عوامل متعددی بستگی دارد. شاید بتوان گفت که مهم ترین این عوامل، برند و یا شرکت سازنده دوربین مدار بسته است. شرکت‌ های مختلفی اقدام به ساخت دوربین‌ های مدار بسته مخصوص انبار ها و سوله‌ ها کرده‌اند، به طور مثال دوربین هایک ویژن و مگا ویژن از جمله این برند ها هستند. قیمت دوربین‌ ها یکسان نبوده و افراد می ‌توانند پس از مشورت با اشخاص متخصص و با توجه به بودجه‌ای که دارند به خرید دوربین مدار بسته مورد نظر اقدام کنند.

کلام آخر

همانطور که متوجه شدید، دوربین مدار بسته برای انبار یک ابزار مهم و حیاتی است که باید در سوله‌ ها مورد استفاده قرار گیرند. ضروری است که این دوربین‌ ها از ویژگی ‌های مهمی که در این مطلب اشاره شد برخوردار باشند تا بتوانند حداکثر کارایی را داشته باشند. در این مقاله ما شما را با دلایل نصب دوربین مداربسته، ویژگی، مزایا و همچنین نوع مناسب آنها برای انبار ها آشنا کرده ایم.

بهترین محل برای نصب دوربین مداربسته انبار کجاست؟

در همه جای انبار دوربین نصب کنید چرا که یکی از نکات مهمی که بعضی از مالکان به آن توجه ندارند این است که تمامی قسمت ‌های انبار را تحت نظارت قرار نمی ‌دهند به همین دلیل سارقان به راحتی می توانند به داخل انبار ها نفوذ کنند.

از چه دوربین مداربسته ای در انبار ها استفاده کنیم؟

بهترین انتخاب دوربین مداربسته برای انبار استفاده از دوریبن های مداربسته هوشمند و تحت شبکه می باشند که به ذلیل بالا بودن میزان حساسیت می توانند از بسیاری از سرقت ها جلوگیری کرده و میزان امنیت را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *