دسته‌بندی نشده

PIR در دوربین مداربسته

PIR دوربین مداربسته | مزایا و ویژگی PIR در دوربین مداربسته

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تولید کنندگان دوربین مداربسته در تلاش هستند تا به روز ترین نسخه های دوربین مداربسته را به بازار ها ارائه دهند. به همین دلیل به جرعت می توان گفت که د.وربین های مداربسته با انواع و اقسام لنز ها و یا سنسور ها توانستند بیشتر از هر زمان دیگر امنیت را به بالا ترین حد برسانند. در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از کاربردی ترین سنسنور ها در دوربین مداربسته آشنا نماییم تا بتوانید شما هم با تهیه این نوع دوربین ها امنیت خانه و محل کار خود را تضمین نمایید.

شرکت هایک ویژن با داشتن سابقه درخشان در زمینه عرضه انواع دوربین های مداربسته رضایت مشتریان خود را در جلب نماید.

سنسور PIR چیست ؟

سنسور PIR (Passive Infrared Sensor) یک تکنولوژی بکار رفته در دوربین های مداربسته می باشد که قابلیت تشخیص هر گونه حرکت جسمی که دارای حرارت باشد را دارد و درمقابل این تشخیص واکنش نشان می دهد. در این مقاله می خواهیم بطور کامل در رابطه با این سنسور در دوربین های مداربسته صحبت کنیم پس همراه ما باشید.

لازم به ذکر است که اگر علاقه ای به تکنولوژی های دوربین مداربسته دارید، می توانید به مقاله اصطلاحات فنی محصولات هایک ویژن مراجعه کنید و به راحتی با انواع اصطلاحات لوازم الکترونیک آشنا شوید. آموزش با ما، انجام کار با شما.

عملکرد PIR به چه صورت می باشد؟

عملکرد PIR به چه صورت می باشد؟

وجود این سنسور توانسته بیانگر بهترین عملکرد دوربین مداربسته باشد و مصرف کنندگان را از داشتن این حجم از دقت و فناوری شگفت زده کند.

بطور مثال سنسور PIR زمانی که یک شحص وارد منطقه ای که تحت پوشش دوربین مداربسته باشد شود این سنسور وارد عمل می شود و کار خود را آغاز می نماید. در این زمان PIR متوجه تغییرات تابشی ایجاد شده در عمق میدان می شود و مادون قرمز وضعیت قبلی و بعدی را مورد بررسی قرار می دهد و مقایسه می نماید. سپس بعد صورت گرفتن تمام این فرآیند ها شروع به ضبط و فعال کردن آلارم ها می شود.

دوربین های مداربسته مجهز به PIR

دوربین های مداربسته که دارای این سنسور کاربردی هستند انواع مختلفی دارند که هر کدام در جای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند در این بخش می خواهیم شما را با چند نمونه از دوربین هایی که جهز به سنسور مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته مجهز به سنسور PIR می باشند آشنا نماییم.

مزایای سنسور PIR

حال که با عملکرد این سنسور در بالا آشنا شده ایم دانسته ایم که سنسور PIR چقدر کاربردی و حائز اهمیت می باشد در این قسمت می خواهیم بخشی از مزیت این سنسور را در دوربین مداربسته برایتان بطور خلاصه شرح دهیم.

کاهش هزینه

در وحله اول اگر اسم سنسور ها به گوشتان بخورد حس می کنید که قرار است هزینه های هنگفتی بابت آنها بپردازیم اما اگر دقیق تر به این موضوع نگاه کنید می فهمید که اصلا اینگونه نیست بطوری که شما بر فرض مثال اگر این سنسور را نصب نمایید دیگر احتیاجی به تجهیزات خاص دیگر برای کامل شدن دوربین مداربسته خود ندارید و حتی نیازی به نگهبان هایی که بطور شیفتی درب منزل شما نگهبانی می دهند نیز ندارید.

بالا بودن میزان دقت در نظارت

نکته قابل توجه در این سنسور ها به گونه ای است که شما با وجود این سنسور امنیت محل کار خود و یا منزل خود را تضمین می نمایید بطوری که اگر بدون کمک گیری از تکنولوژی این کار امکان پذیر نمی باشد و احتمال هر گونه خطا یا اشتباهی ممکن می باشد. قطعا یک دوربین مداربسته می تواند به نسبت دقت انسان ها بهتر و کامل تر عمل نماید و بدون هیچ خستگی که در نیروی انسانی وجود دارد به کار خود ادامه دهد.

امکان نظارت در 24 ساعت شبانه روز

همانطور که در بالا اشاره کردیم این سنسور در 24 ساعت شبانه روز و در 7 روز هفته کار خود را انجام می دهد و هیچ گونه مورد مشکوکی را از دست نمی دهد. با وجود این سنسور در دوربین های مداربسته خود از شر تمامی استرس ها خلاص می شوید و می توانید با آرامش خاطر کنترل محل مورد نظر را در دست خود بگیرید.

ذخیره مقدار انرژی بالا

در دوربین های مداربسته دارای سنسور PIR حالت ذخیره انرژی به دو صورت کلی می باشد:

این نوع دوربین های مداربسته فقط در زمانی که فعالیت های ادامه دار را ضبط می نماید به عبارتی دیگر، دوربین های دیگر همه چیز را ضبط می نماید بطور مثال تمام ورودی و خروجی ها حتی اگر اتفاق خاصی نیوفتاده باشد را ثبت می نماید و شما مشاهده می نمایید.

در وحله دوم این دوربین ها همیشه آماده انجام کار هستند تا زمانی که حرکتی باشد. این فرایند انرژی را ذخیره می نماید و می تواند از قدرت دوربین مداربسته در تمام دوره استفاده نماید.

اجزای تشکیل دهنده سنسور PIR

اجزای تشکیل دهنده سنسور PIR

بطور کلی سنسور PIR از سه بخش اصلی لنز، نور مادون قرمز و یک مدار الکتریکی تشکیل شده است که هر یک وظیفه جداگانه ای را بر عهده دارند که به شرح زیر می باشند:

نور مادون قرمز

حتما تا بحال اسم مادون قرمز به گوشتان خورده اما اطلاعات کافی در رابطه با عملکرد آن ندارید در این بخش می خواهیم ابتدا یک توضیح مختصر در رابطه با مادون قرمز به شما ارائه دهیم.

نور مادون قرمز بطور مختصر یک سنسوری است که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نمی باشد و تنها با وسیله های دیجیتال، نظیر گوشی قابل تشخیص است. زمانی که نور به حداقل می رسد مادون قرمز وارد عمل می شود و بدون اینکه نوری مشخص شود تصاویر را با کیفیت بالا ثبت می کند. در سنسور PIR نور مادون قرمز را دریافت می نماید و آن را به میکرو ولت تبدیل می کند.

عده ای از خریداران دوربین های مداربسته بعد از نصب دوربین خود متوجه یکسری از نقوص می شوند و نمی دانند چطور این مشکل را حل نمایند، اما اگر شما دوربین های مداربسته خود را از شرکت معتبری همچون هایک ویژن خریداری نمایید می توانید با کوچک ترین نقص با مراجعه به صفحه گارانتی پارس ارتباط این مشکل را حل نمایید.

لنز

امروزه لنز ها در اشکال و کاربرد های متفاوت به بازار عرضه می شوند و هر یک می تواند نقش پر رنگی در عملکرد دوربین مداربسته داشته باشد. وجود لنز ها می تواند کمک بسزایی به انسان ها بکند چرا که در زمینه های مختلف نیاز های خاصی را برطرف می سازد. یک لنز می تواند مناطق که در مواقع معینی از میان آن ها نوری را وجود ندارد را تشخیص دهد و تصاویر با وضوح بالا را ثبت نماید.

مدار الکتریکی

مدار های الکتریکی نیز همانند لنز ها می توانند در زمینه های مختلف کمک رسان ما باشند و کار را برای ما آسان نماید. وظیفه مدار الکتریکی تغییرات ولتاژ ناشی از انرژی مادون قرمز که به دلیل حرکت اجسام صورت می گیرد را در یک بازده زمانی مشخص اندازه گیری نماید و بعد از تشخیص نسبت به آن واکنش نشان دهد.

قیمت دوربین مداربسته های مجهز به سنسور PIR

قیمت دوربین مداربسته های مجهز به سنسور PIR

قیمت دوربین های مداربسته بسیار متغیر می باشد و شما برای خرید یک دوربین مداربسته مورد نیاز خود با سنسور PIR میبایست به یک شرکت قابل اعتماد مراجعه کنید تا بتوانید محصول مورد نظرتان را با قیمت مناسب خریداری کنید.

شما می توانید با مراجعه به صفحه دستگاه ضبط تصاویر هایک ویژن از به روز ترین دستگاه های ذخیره کننده اطلاعات مطلع شوید.

منظور از سنسور PIR چیست ؟

سنسور PIR یک تکنولوژی بکار رفته در دوربین های مداربسته می باشد که می تواند هر جسمی که دارای حرارت می باشد مانند ( انسان و حیوانات) را تشخیص دهد و نسبت به آن واکنش نشان دهد.

مزیت های سنسور PIR چیست ؟

این سنسور کاربردی می تواند یکی از مهم ترین سنسور های دوربین مداربسته بشمار برود چرا که شما می توانید با نصب این سنسور در دوربین خود از مزیت هایی همچون کاهش هزینه، نظارت و کنترل 24 ساعته و بالا بودن میزان امنیت اشاره نمود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *